Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A home office mennyire laza?...

A home office mennyire laza? Végig kell dolgozni a 8 órát vagy csak elérhetőnek kell lenni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A home office nem azt jelenti, amit sokan gondolnak. A home office ugyanolyan munka, ahol jelen kell lenni, nem te osztod be az idődet. 8-5-ig mondjuk, egy órás, vagy 2 fél órás szünettel, ha az ebédidőt le kell dolgozni.
2022. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Home office nem azt jelenti hogy azt csinalsz amit akarsz, hanem hogy otthonrol vegzed ugyanazt a melot amit az irodaban vegeznel.
2022. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne, a home office a végtelen szabadság szinonímája.
2022. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni kell. Ahol csak elérhetőnek kell lenni, az az ügyelet. Ezt is van, aki tudja otthonról, pl. közlekedési cégnél rendszergazdát és áramszolgáltatónál villanyszerelőt ismertem ilyet.
2022. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk heti 2 nap kell bemenni az irodába, a maradék 3-ban home office van, de ugyanúgy kell dolgozni és ugyanúgy meg kell csinálni mindent, mint bentről. Csak annyi, hogy így (szerintem) kényelmesebb, csendesebb, tudsz akár melegítőben is dolgozni, nem kell beutazni és így annyivel elég később kelni. Meg ha van egy kis üresjárat, akkor be lehet tenni egy mosást és hasonlók, illetve ha gyors voltam és mindennel végeztem, akkor a végén már valóban elég csak elérhetőnek lenni. Szóval jó a home office, én szeretem, de ez sem láblógatás, rendesen kell dolgozni így is.
2022. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dolgozom végig a 8 órát, nincs annyi munka.
2022. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk kb ugyanúgy oszlik meg, mint az irodai munka: nagyjából 5-6 óra a nettó munkánk, ha nincs semmilyen sürgős határidő, ennek megfelelő eredményeket várnak tőlünk egy nap alatt. A kötelező meetingeken ott kell lenni ugyanúgy, ha valami sürgős dogod van, akkor tudnak rugalmasak lenni, pl ha délelőtt orvoshoz mész egyszer-egyszer vagy bankba és este bepótolod, de azért alapvetően számonkérik rajtad, ha előre nem szólsz és úgy nem jelensz meg vagy nem válaszolsz az üzeneteidre abban az idősávban, amikor mindenkinek benn kell lennie (nálunk ez 10-től 3-ig tart, van, aki korán jön, van, aki korán megy stb, ez az időszak a közös metszetünk, ahol meetingelünk és elérjük egymást). Az irodában sem dolgozzuk le a 8 órát, alapból van óránként 10 perc pihenőnk előírva, ebéd után még kávézunk, beszélgetünk, erről a vezetőség is tud és teljesen bevett szokás, ennek megfelelően osztják le a feladatokat is a menedzserek és a leadek és ha megcsúszunk, még mindig lehet pár pörgősebb napot rászánni. Az időelszámolásnál, a standupokon és a commitokon látszik, ha valaki nem halad, annak nyilván jobban a körmére néznek legkésőbb egy hét után.
2022. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%
Hallottam olyat, hogy alkoholista dolgozóknak egyfajta melegágy, mivel így munka közben sokkal észrevétlenebbül tudnak piálni.
2022. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Csak elérhetőnek kell lenni de irodában sem csináltam mást csak ültem malmozva várva mikor romlik el valami.
2022. nov. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
Hát nem tudom, én nekem nincs annyi munkám, hogy a 8 órát kitöltse. Inkább olyan 5-6 órát csak. A többiben meg gyakorlatilag csak lazsálok elérhető állapotban. De jobb is ez, sose voltam az a karrierista munkamániás típus. Csak a pénzt szeretem.
2022. nov. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!