Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a cég azt akarja hogy jan...

Ha a cég azt akarja hogy jan 1-től már ne legyek munkaviszonyban, akkor nem kellett volna már felmondást átadnia? 30 napos a felmondási idő.

Figyelt kérdés

Ha holnap reggel meg is kapok a felmondást, nos, jan 1 még akkor is állásban leszek.

Mert nem próbaidős vagyok.


2022. dec. 4. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Balázska?! ne?! Sźivesen
2022. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nem feltétlen, lehet majd eléd tolnak egy ,,közösmegegyezéses felmondást" hogy írd már ezt alá.
2022. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Felmenthetnek a felmondási idős munkavégzés alól.
2022. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Felmenthetnek a felmondási idős munkavégzés alól."


És az mit változtat azon hogy munkaviszonybvan vagyok ugyanúgy? Attól hogy nem kell bejárni a felmondási idő alatt még ugyanúgy fennáll a munkaviszony.

2022. dec. 4. 12:49
 5/10 A kérdező kommentje:

" tolnak egy ,,közösmegegyezéses felmondást" hogy írd már ezt alá."


ezen túlvagyunk. nem írtam alá.

2022. dec. 4. 12:49
 6/10 anonim válasza:
Hát akkor viszont át kell, hogy adják neked a rendes felmondásos papírt, és akkor a felmondási idő az átadást követő napon indul.
2022. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Balu-kérdés, de velem speciel anno megesett, hogy egy munkahelyen december.31-ig volt az aktuális határozott idejű szerződésem, és december 10.-én közölték, hogy nem kapok hosszabbítást, mert beleesek a létszámleépítésbe. Visszagondolva ez szerintem nem volt szabályos, határozott idejű szerződés esetében is minimum egy hónappal a lejárat előtt szólni kell, ha nem kívánnak tovább alkalmazni.
2022. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Visszagondolva ez szerintem nem volt szabályos,"



Hol élsz. ismerős 3 havi határozott próbaidős szerződésének utolsó napján műszak vége előtt 1 órával közölték hogy nem lesz hosszabbítás.


Mindezt úgy hoyg előtte X alkalommal rákérdezett és végig azt ugatták lesz hosszabbítás.

2022. dec. 4. 17:11
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
8: Az más, mert az próbaidő volt. Akkor sajnos büntetlenül keverhetik a sz*rt, nem lehet mit csinálni. De nekem ez már a sokadik 3 hónapos szerződésem volt, több, mint 2 éve ott dolgoztam.
2022. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"30 napos a felmondási idő."


Ez tévedés. Ha a munkáltató mond fel, akkor az alap felmondási idő a munkáltatónál eltöltött munkaviszony alapján növekszik.


A törvény szerinti 30 napos felmondási idő kizárólag akkor van, ha a munkavállaló mond fel.

2022. dec. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!