Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezelnéd azt a helyzete...

Hogyan kezelnéd azt a helyzetet, hogy az egyik kollégád látszatmunkát végez és neked kell helyette megcsinálod a dolgait?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hárman vagyunk egy csapatban és amikor kijelölik a határidőket, akkor három ember munkájával számol a főnök. Nincs egyéni teljesítménymérés, kizárólag csapatteljesítmény van számontartva. Az a probléma, hogy van egy kiégett ember ebből a három főből, és ő éppen csak annyi munkát csinál, hogy el tudja magáról mondani, hogy valamicskét dolgozgatott. Egyébként ő egy 10+ éve a cégnél lévő ember, és arra tudok gondolni, hogy régen még biztos jól dolgozott és az akkor felszedett tudásával most visszaél, mert mikor beszél, akkor hallatszik, hogy ért hozzá, de éppen két fűszálat nem tesz keresztbe azért, hogy el legyenek végezve a dolgok.

A másik társam becsületesen dolgozik, de ő idősebb, mint én, és szerintem ő már elég érett ahhoz, hogy elengedje ezeket a dolgokat és nem is végez többet a kötelességénél, csak én vagyok hajtós/lelkiismeretes, mert még fiatal vagyok és lelkes.

Valószínűleg ahhoz képest, hogy a kiégett munkatársam lojális és tapasztalt, alul van fizetve, szóval bizonyos értelemben értem a demotivációját. Viszont ez nem változtat azon a tényen, hogy nekem kell hajtanom ahhoz, hogy el legyen időre végezve a munka. Több kolléga is jelezte az évek során a főnöknek, hogy ez az ember csak lógatja a lábát, de a főnök azt mondja, hogy nem tud mit tenni.

Ti mit tennének a helyemben? Kakiljam le én is a határidőket?


2022. dec. 6. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért akarsz hajtani, megfelelni és legfőképp kinek?
2022. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy munkatársam miatt. Tudom, hogyha nincs kész a munka, őt fogják érte cseszegetni, illetve előveszik a csapatot később, hogy meséljük el, hogy hol csúszott el a dolog. Illetve azt is élvezem, hogy ezáltal engem komolyabban vesznek, egyre kompetensebb vagyok, tőlem kérdeznek, kikérik a szakmai véleményemet.
2022. dec. 6. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
És miért okoz gondot, ha nincs kész a munka, és el kell mesélni, hogy miért?
2022. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert, akkor fel kéne vállalni a konfliktust az adott személyjel szemben mindenki előtt, nekem pedig ehhez nincs kedvem, mert ő egy kötekedős ember és lefárasztana a vitájával, másrészt pedig konfliktuskerülő ember vagyok és kényelmetlen nekem egy ilyen helyzet. A főnökömnek jelezhetem privátban, amit meg is fogok tenni, de másoknak sem sikerült elérni, hogy bármi történjen.
2022. dec. 6. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
A konfliktus felvállalása, kezelése az önbizalomtól kicsattanó, önálló autonómiával rendelkező emberek legnagyszerűbb cselekedete. Mindenkinek vállalnia kellene, kötelezővé tenném. Az más dolog, hogy a gyerekkorból hozott hitrendszer akadályozza ezt, de az meg terápia. Nem tudok már így segíteni sajnos.
2022. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy nyitott gondolkodású emberrel szemben fel tudnám vállalni, de ezzel az emberrel nincs meg az a bizalom, hogy szólni tudjak neki. Mert védekezéses támadással reagálna, ami meddő vitába torkollana.
2022. dec. 6. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszélnék vele - akár a közvetlen, közös főnökünk jelenlétében is - a problémáról és ezt követően hozzá nem érnék ahhoz, ami az ő reszortja. Ha állni fog miatta a munka, hát állni fog, - megmondom, hogy a munkavégzésemre a feltételek nem adottak, mert gond adódott a rendszer működésében.
2022. dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!