Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondtam és nagyon rosszul...

Felmondtam és nagyon rosszul érzem magam miatta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Építettek rám,és jóban vagyok a főnökséggel , kitudja találnak e valakit a helyemre..

De mostanában nem megy jól,kevesen vagyunk,és unom nagyon,ez egy kicsi étterem. A pénzzel amúgy nagyrészt elégedett vagyok.

De van lehetőségem váltani egy új nagy szállodába,ahol tudok fejlődni és kihívás. Pénz is jobb,de nem ez a mérvadó...


2022. dec. 8. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd elmúlik. Magadért vagy felelős, nem másokért, és te se vagy pótolhatatlan, majd találnak mást. Neked nem kell a rosszba beletörődnöd, ez az élet rendje. Azért hagytad ott őket, mert nem tudták biztosítani azt a pozitívumot, amit egy munkahelytől elvársz. A fejlődési igény előremutató.
2022. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom az alapján, amit leírtál, hogy a váltás melletti pro az, hogy neked kb minden szempontból jobb lenne váltani, a contra meg az, hogy az előző munkahelyednek nem lenne jó, ha elmennék.

Bájos, ha valaki nem csak magára gondol, de aki nem hajlandó a saját sorsának kovácsa lenni, az már nem aranyos, csak lúzer, és végül totál boldogtalan lesz, mialatt másoknak próbál jót okozni a saját kárára.

A te életedért senki nem fog áldozatokat hozni, csak te. Senki nem fogja megoldani a gondjaidat, egyedül te teheted meg. SZóval azért maradni ott, ahol már nem tudsz hova fejlődni, ahol unod a munkát, mert mások ebből profitálhatnak: elég értelmetlen áldozat.

Már csak az, hogy felvillanyoz a váltás lehetősége elég ok arra, hogy válts.

Az előző munkahelyed meg majd talál mást, és ha jóban vagy velük, és ez nem egyoldalú dolog a részedről, akkor ők is örülnek majd a sikerednek, hiába veszítenek el egy jó munkaerőt.

2022. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy étteremben nincs pótolhatatlan ember, ha csak nem te vagy a szakács és rád épül az egész étlap. (Ha igen, akkornis fognak találni mást, ha megfizetik.)
2022. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra hogy a főnök szemrebbenés nélkül kibszna mint macskát szrni ha az érdekei úgy kívánnák.És semennyire nem érdekelné hogy találsz-e másik munkát vagy hogyan élnél meg utána.

Fel kell legyen készülve arra hogy bárki bármikor leléphet,ha nincs akkor megérdemli ami lesz utána

2022. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én élettapasztalatom eddig az, hogy a jó munkaerő mindenhonnan hiányozni fog, engem eddig mindig marasztaltak (igaz csak 3 munkahelyem volt eddig csak, 32 évesen).


Viszont azt is megtanultam, hogy sajnálatból nem szabad ott maradni sehol. Ennek 2 oka van:


1., mindenki a saját érdekeit nézi és aszerint cselekszik, tehát a munkáltató is nyilván mézes-mázos veled ha jó munkaerő vagy, hiszen neki az az érdeke, hogy maradj. Tehát ő a saját érdekei miatt marasztal. De neked meg a te érdekeidet kellene szem előtt tartanod.


2., bármennyire is hihetetlen néhány embernek (rengeteg ilyen emberrel találkoztam életem során amúgy), eddig még egyetlen 1 vállalkozás, étterem, hotel, gyár nem zárt be, mert elment a Kiss Juci máshova dolgozni. 2 kezemen nem tudnám megszámolni hányszor hallottam azt a mondatot és puffogást emberektől, hogy "Majd jól megnézhetik magukat ha felmondok, mert ennyit ennyiért senki nem fog nekik dolgozni, majd visszasírnak". Aztán végül dolgoztak annyit, annyiért és senki nem sírt senki után:).

2022. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De ,én vagyok a szakács.

De nem kell nagy dologra gondolni.

Csak már nem rántott xy ból merül ki az étlap, hanem van pl ..áfonyás szarvaspöri dödöllével és angusburger házi buciban

És mindhez ki lett találva új tányér,stb.

Emiatt csalódottak..

2022. dec. 8. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz másik. Nem neked kell az egész vállalkozást fenntartanod.
2022. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6


Kérdező, leírom újra: még 1 vállalkozás sem ment csődbe, mert elment valaki. Ha te holnaptól nem mész be, hidd el, az az étterem jövőre is pont úgy fog üzemelni mint ma.

2022. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Étteremben nincs pótolhatatlan alkalmazott. Legfeljebb az lehet, hogy ha egy sokáig ott dolgozó, de alulfizetett illető felmond, akkor utána a postján egy ideig fluktuáció van, mert nehezen találnak másvalakit, aki hosszútávon marad ugyanannyiért. Csak ezt nyilván nem mondják így meg, hanem inkább pedáloznak, hogy jajj, de össze fog nélküle omlani az étterem.
2022. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!