Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan állhatok ki magamért...

Hogyan állhatok ki magamért munkavédelmi szempontból egy ilyen cégnél?

Figyelt kérdés

Nagy fővárosi cég, nevet nem mondok. Adnak esőkabátot, de cipőt nem. Ha télen órakon keresztül kint állsz és beázik a cipőd, miért nem jelezted időben a szakadó eső tényét. Talán azért, mert elvárják az esőben állást (lásd. esőkabát). Ezt persze nem mondhatom, így is ott a kirúgás a levegőben, mivel megtagadtam a munkát beázott cipő miatt.

Telefonhívásra áttettek engem nem esős helyre, majd visszaküldtek mondván, hogy már nem esik annyira (ki állapolítja meg mi a kevés vagy sok?). Pedig szerintem esett rendesen. Munkamegtagadás után rögtön behívott a helyi nagyfőnök jegyzőkönyvezés előtt és egyéb vezetők társaságában befélemlített, hogy a következmények attól függnek, mi lesz a jegyzőkönyvben. Kihozta a dologból, hogy én voltam a hülye, elővetette az esőkabátot, hogy nálam van-e. Nem akartam védőcipőre meg munka törvénykönyvére hivatkozni, mert éreztem, hogy ha visszaszólogatok és nem lehet igaza, kirúg. Nekem még ott a gyerek, le kellett hát nyelnem az igazságomat.

Azért mégis szóbahoztam a munkavédelmet, de nagyon finoman. Abban a pillanatban a fönök helyettese gúnyosan vigyorogni kezdett, a főnök meg közölte, hogy ők felkészültek ezen a téren (komoly jogi csapat van).

A szakszervezetek semmit nem tesznek le az asztalra, összekacsintgatnak a céggel.

A jegyzőkönyvben magamra vállaltam a felelősséget de egészségügyi kockázatra hivatkoztam. Ezután a főnök afféle kegyet gyakorolt a barátságos hangnemmel, az ügy azóta sem jött elő, november óta nem tudom mi a következmény.

Mit lehet tenni, hogy a céget rákényszerítsük a munkavédelem komolyan vételére úgy, hogy ne jöjjek ki rosszul, ne szívassanak a vezetők és ne rúgjanak ki?



2022. dec. 17. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Olyan nagy megerőltetés lenne venni 10 ezerért egy acélbetétes cipőt, ha úgyis tudod, hogy egy nagy g*ci az egész munkahely?
2022. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"#munkahelyi terror #munkavédelem #munkavédelmi cipő"


Ahol ennyire megy az ilyesmi miért nem opció a felmondás?


Persze, ha nem az akkor még mindig ott van opciónak az amit az első írt. Magaddal szúrsz csak ki, hogy ilyen kis tehetetlen vagy.

2022. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben az értelmes munkaerő felmond és elmegy máshová, ezzel pedig mindenki jól jár. Neki rosszabb már nem lesz, de jobb még lehet, a cég pedig megkapja a lehetőséget, hogy olyat alkalmazzon, akinek ez is jó. Vagy ha ilyet nem talál, akkor kénytelen lesz valamin változtatni. Vagy olyan fizetést ad, amiért a dolgozó elviseli a beázó cipőt is, vagy rájön, hogy ha rászánja a pénzt a normális munkaruhára és védőfelszerelésre (amitől amúgy nem dől be a céges költségvetés, legfeljebb a főnöknek egy hónapban kimarad a "velneszezés"), akkor lesznek dolgozói.
2022. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: nem a munkavállaló dolga venni és magával cipelni millió dolga mellett egy ilyen cipőt, és nem akar télen-nyáron ebben mászkálni. A munkabér elköltésére vonatkozóan nem gyakorolhat kényszert a munkaadó. Milyen világban élünk, te jó ég!


2: nem állítottam, hogy rossz a munkahely vagy a munka. De ezért cserébe se dolgom eltűrni az egészségkárosító tényezőket és nem hagyhatom annyiban ezt az eljárásmódot.


3: A felmondásra némileg reagáltam azzal, hogy maga a munka nem rossz, de családosként már nem mondogat fel mindenhol az ember. Nem tudom, a válaszolóknak van-e gyerekük.

Pont ezért tanulók, hogy legyen jól fizető szakmám és ne legyek kiszolgáltatva.


Nem tudom, mennyire ment át, hogy ez elvi kérdés, nem azzal van a gond, hogy veszek-e munkavédelmi cipőt a saját pénzemen.

És megköszönöm, ha a munkavállaló szempontjából nézitek, nem pedig a munkáltató felelősséghárító agyával.

2022. dec. 17. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Remélem minél előbb lapátra tesznek.
2022. dec. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Megtiszteltetés, hogy olvashattam hozzáértő, családcentrikus és tárgyilagos hozzászólásaikat. Már csak annyit kívánok Önöknek, hogy kerüljenek nagyon hasonló helyzetbe egy babával ebben a gazdasági helyzetben. Remélem önök is felmondanak (utolsó esetében lapátra teszik egyik napról a másikra). De azért megnézném, hogyan teljesítenének előtte.

Tényleg, álltak már órákat fagyban, szélben és esőben embereket kiszolgálva, mosolyogva? Mert ha még otthon laknak, anyuci eltartja önöket, videójátékokat játszanak, esetleg egy fűtött irodából osztják az észt, hát tudják az élet milyen. Egyszer mindenkire sor kerül ;).

Még egyszer köszönöm empátiájukat és hozzáállásukat! Öröm volt ilyen felebarátok előtt kitárulkozni. A magyar valóság legyen Önökkel!

2022. dec. 18. 05:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Bakker, bugyit ne vegyenek neked?
2022. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok olyan szerencsétlen hogy az esőben vászoncipőben állok.


De tessék, ha 1 hétre leteszed a piát vagy a cigit akkor ezt a cipőt meg tudnád venni:


[link]

2022. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi nem volt érthető abból, hogy a munkaltató köteles állni a munkavégzéssel kapcsolatos indokoltan felmerülő költségeket?

Ha öltözőt nem biztosít, omlásveszélyben is állunk, védőitalt sok esetben nem vagy hiányosan biztosít, ha fel sem tudunk készülni a munkavégzés helyszínére és annyi hely sincs a táskámban hogy a munkához szükséges cuccok mellett ruhát vigyek minden lehetséges forgatókönyv szerint, akkor még nekem kéne munkavédelmi cipőt biztosítani? Megjegyzem, voltak már kiadásaim azért, hogy tudjak dolgozni. Akkor és ott kiestem volna két hétre, ha nem tagadom meg a munkát. Szóval le lehet állni minden kérdés alá morgolódó, mindent jobban tudó, saját önálló élettel nem rendelkező, energiavámpír kommenthuszárok! Ahogy ehhez a céghez jön bárki, rögtön másként kezdi gondolni.

2022. dec. 18. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha odamennék, gyorsan kirúgnálak.
2022. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!