Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár munkanélküli segély?

Jár munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2020.12.31.-el megszűnt a munkaviszonyom, igényeltem is munkanélküli segélyt egy összegben, mert január 10.-én már munkába álltam. Sajnos most 2022.12.31.-én megszűnik a munkaviszonyom. Az igényléstől számítva bőven meg van a 365 ledolgozott napom. Ebben az esetben ismételten jogosult vagyok a segélyre vagy el kell telnie 3 évnek?

2022. dec. 22. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

A három év szerintem csak úgy van említve, hogy a 365 nap járulékfizetésnek az igénylést megelőző három évben kell összesen meglennie (min.).


Tessék, itt van a pénzcentrum oldalán is:

[link]


A munkanélküli segély alapfeltétele, hogy a kérelmezőnek a munkanélküli segély kérelem beadását megelőző 3 naptári évben legalább 12 hónapnyi, 8 órában bejelentett alkalmazotti vagy vállalkozói munkaviszonnyal kell rendelkeznie (lehetnek benne megszakítások, ám a 30 napnál hosszabb fizetés nélküli szabadság nem számítható járulékfizetési jogviszonynak). Jelenleg a munkanélküli segély rendszere nem áll átalakítás alatt, a 2021 évi munkanélküli segély szabályok vannak idén is érvényben, ám a szociális segély rendszerét jelentősen megváltoztatták az előző év során.

2022. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jár neked.

A jelentkezésed megelőző 3 évben (nem naptári évben) kell 360 nap jogosító idődnek lennie.

Lehet munkaviszony, nincs kikötve, hogy hány órás, a részmunkaidő ugyanúgy jogosít, mint a 8 órás és lehet vállalkozói jogviszony (ami nem munkaviszony)

A 360 napnak nem kell folyamatosnak lennie, bármennyi és bármilyen hosszú megszakítás lehet benne.

A fizetés nélküli szabadságot ne keverjük ide, mert annál is vannak kivételek.

Évek óta álláskeresési járadék a neve.

Itt találod a törvényt róla:

[link]

Itt meg a lánykori nevén Munkaügyi Hivatal hivatalos oldalát a tájékoztatókkal, útmutatókkal:

[link]

2022. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!