Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a jobb szerintetek, ha...

Melyik a jobb szerintetek, ha egy munkakörben semmi dolgotok nincs, max napi 1-2 óra munka, a többiben úgy kell csinálnotok mintha dolgoznátok, vagy az, ha túl sok munkátok van, és az egész napot végig dolgozzátok folyamatosan?

Figyelt kérdés

(egyik esetben sem beszélhetünk Home Officeról, mert akkor alibizni könnyebb nyilván :D)


Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy velem ez pont megtörtént, volt egy munkahelyem, ahol ha volt is dolgom, akkor max napi 1-2 óra, semmi stressz, a nap többi részében kávézgattam, internetezgettem amikor nem figyeltek, meg telefonoztam, egy idő után viszont majd belehaltam, ha reggel elindultam, már utáltam az egészet, konkrétan a fejemet tudtam volna verni egész nap a falba.


Váltottam, most sokkal jobban keresek, viszont minden percben dolgoznom kell, olyan határidőkkel dolgozom, amik nagyon rövidek, nagyon nagy a pörgés, nagyon nagy a stessz, néha van túlóra is, lehet így utólag belegondolva inkább választanám a láblógatós pozíciót, kevesebb pénzért.


Ti hogy döntenétek?


2023. jan. 7. 21:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
87%
inkább végig kelljen dolgozni az egészet
2023. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Inkább végig kelljen dolgozni. Én megértem, hogy az "alibi" munka egy ideig vonzó lehet, nekem sajnos volt ilyen, de egy idő után rohadt unalmas lesz és rossz.


Szóval inkább végig dolgoznám és egy idő után úgy állnék hozzá, hogy nem stresszelnék azon, hogyha valamiből sok van. Majd a végére érek, aztán aki akar az megvár aki meg nem, az nem.

2023. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem figyelnek és azonos a bér, akkor nekem egyértelműen a semmittevés a jobb. Sok minden érdekel, szeretek olvasgatni a neten, szóval nekem ez nem unalmas időtöltés. Volt olyan munkám ahol egész nap dolgozni kellett, ezerszer fárasztóbb volt nekem és lassabban is telt az idő. Persze ha valami érdekes munkája van valakinek, ami érdekliis, az más. De a többség kényszerből dolgozik, szóval kevesen élvezik a munkájukat.
2023. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most olyan munkám van, mint kb neked. Mindig lesz valami, aminek sosem érek a végére.

Meg volt olyan is, ahol napi tényleges munkaidő az maximum 4 óra volt. Megmondom őszintén, ha lehetne, inkább azt választanám. De most annyival jobban keresek, hogy muszáj ennyit dolgoznom, mert különben nem tudom fenntartani a családomat.

Láttam a minap egy videót. A megkérdezett emberek 84%-a rühelli a munkáját. Szóval ilyen életet élünk. Keveseknek adatik meg, hogy minden tökéletes legyen.

2023. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen azt írtam volna, hogy inkább a pörgés, mióta létezik a mobilnet azóta inkább a pangás, mert egész jól el tudom tölteni az időt, pl. azzal, hogy itt okoskodok :-)
2023. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
A túl sok munkára szavazok.
2023. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Csakis a második, az első max. 1-1 napig jó, amikor egy nagyobb project után felkészül az ember a következőre
2023. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkáztam egy nyarat egy kicsi coopban. Heti 2x kaptunk árut, és azokat pakolgattuk, ha valami fogyott. Ez így összesen jobb napokon fél órát vett igénybe, és hatot dolgoztam. Azt hittem, lekaparom a falat. Takarítani nem mehettem be a raktárba, merthogy az eladónak kint kell lennie a vevőkkel, telefonozni nem lehetett mert "én csak lazsálok" (nem mintha lehetett volna mást csinálni). Úgyhogy azzal szórakoztam, hogy fogtam a kis árleolvasót, és minden egyes terméken végigmentem, hogy kint van-e az ára, meg előrébb húzkodtam az üdítőket, kifele fordítottam őket, ürítgettem a kukákat... A legrosszabb az volt, mikor már megcsináltam mindezt és egyszerűen tényleg nem tudtam mit csinálni, de a főnökasszony meg cseszegetett hogy "na, na, dógozzá, nincs lazsálás, nem azér vagy fizetve!". Ugh. Soha többet. Most nyáron gyárba mentem, műszak elején megmondták mit kell csinálni, és folyamatos munka. Milliószor jobb volt. Az idő is repült. Semmi pénzért nem váltottam volna le az előző diákmunkámra.
2023. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az a típus vagyok aki simán elfoglalom magam, ha nincs munka :D Viszont ha túl sok van az nem jó, ilyen állandó lemaradás érzésben nagyon rossz lenni.
2023. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Végigdolgozni az egészet.
2023. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!