Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségivel és rendszerüzemel...

Érettségivel és rendszerüzemeltető szakmával, hol tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Érdemes? Lenne értelme vissza menni és elvégezni a szoftverfejlesztőt?


Vagy hagyjam ezt veszni, és érdemes mást választani, és addig ideiglenesen dolgozni valahol?


2023. jan. 9. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Mekiben...


Amúgy én is itt kezdtem érettségi után, és szoftverfejlesztőre mentem. A suli kalap szart sem ért, de adott papírt. Erre tanulok rá már sok éve.

2023. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De amúgy nem is olyan rossz. Kfc-be szarrá lehet keresni magad szezonban. 600-700 ezer.


És dolgoztál benne már? Vagy csak tanulsz rá? Hová lehet ezt még tovább vinni sz.fejlesztő után?

2023. jan. 9. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy rendszer üzemben talán. Komolyra ferdítve, Tesco árufeltöltő, és még jól is keresnek. Vagy tanulni kell egy igazi szakmát.
2023. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát én nem is ezt terveztem tanulni, csak ez volt az igényesebb iskola. És ide íratak be Anyáék, a kérdezésem nélkül.


Szakmához nem sok kedvem van hozzá állni megint egynek, mert ahol lehet tanulni, ott sok az olasz bőrű.


Fogalmam sincs mi legyen akkor.

2023. jan. 9. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, dolgozom benne, 24 éve. Azok a technológiák, amit anno tanultunk, már régen sehol sincsenek, pl. Clipper, Turbo Pascal, Visual Basic. Amikor vizsgáztam, a Javascript még pár hónapos újdonság volt, a Java pedig csak böngészőben futott. Az elmúlt 24 évben vagy ötször kellett stacket váltanom. Most is tanulással töltök heti 6-8 órát.
2023. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És meg lehet élni belőle rendesen?


Ha tovább fejleszti az ember mindig magát.


Lehet, hogy elvégzem, és majd akkor eldől, hogy akarom-e vagy sem.

2023. jan. 9. 23:44
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, persze hogy meg lehet, az egyik legjobban fizető hivatás. De ha csak azért csinálod, mert a szüleid megparancsolták, vagy a pénz miatt, akkor felejtsd el. Ez nem szakma, hanem hivatás, és csak akkor leszel jó, ha pénz nélkül is lelkesít. Ha vasárnap képes vagy ötkor kelni a programod kedvéért, vagy puncinyalás közben SQL algoritmusokon merengsz, akkor menni fog.
2023. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!