Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi baleset során nem...

Munkahelyi baleset során nem kértem jegyzőkönyvet viszont elmentem az úgyeletre és..?

Figyelt kérdés
Ott elmondtam hogy munkahelyen történt de nem lett jegyzőkönyv. Viszont megkértek rá hogy ne mondjam ott hogy munkahelyen volt. Lehet ebből valami probléma ki fognak jönni ellenőrízni? Nem mentem tp-re sem.
2023. jan. 9. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a legtöbb tetves munkáltató eljátssza munkahelyi baleset esetén.

Ne légy madár!

Az igazat mondd, legyen jegyzőköny, ne hagyd mefélemliteni magad a munkáltatótól, mert csak bukhatsz rajta. Elveszted a téged megillető táppénzt, nem gyógyulsz meg rendesen, mert nem pihened ki, az a koszos féreg döbrögi meg majd röhög a markában és büntetlenül üzemeltet tovább egy munkabiztonsági szempontból kétes céget.

2023. jan. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja senki ellenőrizni. Ha a sérülés miatt nincs 3 napot meghaladó táppénz, akkor se jelentenék a munkavédelmi hatóság felé, ha lett volna jegyzőkönyv.


Én munkavédelmi szakmérnökként mindenkinek azt ajánlom, hogy mindig vegyenek fel jegyzőkönyvet a balesetkor, mert ha a sérülés pár nap után rosszabbodik, akkor kellhet. Ha emiatt kivizsgálják a balesetet, az esetleg segíthet abban, hogy többet-mással ne forduljon elő.

Ha nincs jegyzőkönyv és későbbi állapotromlás miatt mégis kellene, akkor jogszabály szerint megfordul a bizonyítási kötelezettség, és a munkavállalónak kell bizonyítani, hogy üzemi baleset érte.

2023. jan. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Jó nagy madár vagy.
2023. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor ma megíratom.
2023. jan. 10. 09:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!