Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aláírnál egy 10 hónapos...

Aláírnál egy 10 hónapos határozott idejű munkaszerződést?

Figyelt kérdés
De megígérik hogy hosszabbítanak.
2023. jan. 13. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Ha nincs más lehetőség.
2023. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

10 honapig lenne munkám. Ha megérné. Azalatt pályázgatnék más helyekre is.

Minimálbéres vacakkal nem kötném le magam fix időre.

2023. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan ilyen szerződéssel dolgoznak, nem mindegy milyen munkahely milyen munka, hosszabbítható szerződés stb stb, szóval túl kevés infó.

De szóbeli ígéretre ne nagyon alapozz.

Miért nem határozatlan idejű szerződést ajánlanak ha úgy is hosszabbítanának?

2023. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Határozatlan idejű szerződésen mit lehetne hosszabbítani...?


Határozottat akkor szoktak, ha pl. kismamát kell pótolni addig, amíg vissza nem jön.

2023. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a jelenlegi helyemre 7 hónapos szerződéssel kerültem, amit a lejárta után meghosszabbítottak 8 hónappal, most pedig a 8 hónapos lejártával határozatlan idejűt kapok. Tehát megéri, mert bármi lehet.
2023. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Semmi határozottat nem. Ha meg nem tetszik a munka időközben akkor meg 10 hónapig a rabszolgája leszek valakinek?
2023. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es Azt írta a posztoló, hogy határozott szerződést iratmának alá vele amit megígérték, hogy meyghosszabítanak, ezért kérdeztem ha megígérik, hogy hosszabbítanak ha lejár akkor miért nem határozatlan idejűt akarnak kötni vele.

Így remélem már érthető.

2023. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7: A cégnek is lehetnek olyan szabályai, hogy nem lehet mindjárt határozatlan idejű szerződéssel kezdeni, hanem csak bizonyos idő után adhatják.
2023. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Nem mennék olyan helyre ahol határozott idejű a szerződés. Maximum akkor, ha arról van szó, hogy van egy nagy "projekt" ami, ha elkészül akkor nem bánnám, ha újra állást kellene keresni.


De úgy nem mennék, hogy például egy adott cég ott van és ugyan azt csinálja 10+ éve, de annyira nem "bízik" bennem, hogy határozatlan szerződést adjon. Legyen próbaidő, de nekem ne lebegjen a fejem felett havi szinten a stressz, hogy "na akkor mikor leszek munkanélküli" mert mondjuk a 10 hónap után csak újabb 4 hónapra hosszabbítanak, érted? Mert vannak ilyenek helyek is...

2023. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de több bérért, mint egy határozatlannál.
2023. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!