Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mennek sokan ebben az...

Miért mennek sokan ebben az országban 200-300 ezer ft-ért dolgozni, mikor ennek a duplájából is alig lehet megélni?

Figyelt kérdés

Én is kb nettó 500 ezer ft-ot keresek, ismerőseim is hasonló szinten keresnek és megérezzük az inflációs szorongást.

Hogyan tudnak sokan egész hónapban rosszabb rosszabb melót csinálni picivel több mint a minimálbérért?


2023. jan. 14. 00:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy vagy csinálja ennyiért vagy otthon csücsül és várja a megváltást. Szerinted melyik a jobb?
2023. jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Gondoltál már arra, hogy nem mindenkinek vannak meg a képességei olyan munkára, és a kapcsolatai sincsenek meg, hogy benyomják őt olyan "munkára", amiért 500 ezret fizetnek?
2023. jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Mert a 2-300 ezer forintból még mindig jobban meglehet élni, mint a nulla forintból.
2023. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Mert ha nem mész el dolgozni nem élsz meg. Ördögi kör.
2023. jan. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

Mindenki a saját szintjén nyomorog.

Én úgy érzem hogy havi 370 ezerből, albérletben, jobban megélek mint gyerekkoromban a szüleimmel valaha. Több mindent ehetek, tehetek.

2023. jan. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%

Az előző munkahelyemen heti 60 órával havi 400 ezret kerestem.


Most váltottam olyanra, ami a szakmám, és szeretem csinálni, heti 46 óra munka, havi 300 a fizu.


Inkább csinálok olyan munkát kevesebbért, amit élvezek, mint olyan munkát többért, amitől csak gyomoridegem lesz és gyógyszerre költöm a különbözetet.

2023. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Én is kb annyit keresek, mint te, mégis kijövök havi 200-ból, ha a hónapban semmi extra kiadásom nincs csak az előfizetések, rezsi, kaja
2023. jan. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Az embereknek szüksége van a munkára. A munkáltató ezt érti, ki is használja. Egy csomó ember van, kevesebb munkára, verseny helyzet , a munkáltató manapság azt választja, aki hajlandó olcsóbban dolgozni. ( a tudás , tapasztalat egyre kevésbé reváns) .


Sajnos sok ember rá szorul, és még jónak is érzi a nettó 200 alig feletti fizetést. Vidékről jöttem, ott ez szuper. Most Budapesten elek, itt a kollégáim / ismerőseim van aki 1m felett keres, de van olyan is aki 250 körül. Ki mit vállal, ki hogyan adja el magát, mit tud felmutatni a piacon. Manapság nagyot fordult minden :) Egy betanított stb munkás lassan többet keres, mint aki éveket és pénzt fordított a képzésébe, mivel ezek a munkások inkább fogtak magukat és kimentek, ( jól is tettek) jobb fizetésért. Aki pedig itt maradt, azt próbáljak megfizetni . Azokat sajnálom, akik éveket és pénzt öltek az egyetemi oktatásba, amit manapság kb nem értékel senki ebben az országban , esetleg állami kötöttséggel, és esélyük sincs kimenni .


Én még, “még” itt vagyok. Csodával határos módon háttér nélkül sikerül megélni a párommal, de valószínű követjük a barátaink példáját. Több millió adósság egyetem okán informatikai és közgazdasági képzés miatt, mégsem éri meg itt, hiába jól fizető szakmát választottunk :))


Sokan ezt sem kapják meg. Neked szerencséd volt kérdező . De nem mindenki jár így. Egy csomóan ennél sokkal kevesebb pénzért járnak dolgozni, több, mint napi nyolc órát. Mert ez van elérhető közelségben, ez jutott. Vagy a semmi, vagy ez.


Én a fővárosban, aránylag jó fizetéssel nézem mindezt végig, de nem teszem fel ezt a kérdést, mert beszélgetek emberekkel, és sajnos ez a helyzet. Én érzem magam rosszul tőle, és amit tudok, teszek ellene . Szerencsénk van. Örülj, amíg van :)

2023. jan. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Én is kb. 500 k-t keresek, egyedül vagyok és a felét félre tudom tenni.

Nincs is szívem ennél többet költeni.

Én biztos nem őrülnék bele és költenék el 500 milliót pár év alatt, ha megnyerném a lottót.

Anyám mondjuk ezt úgy fogalmazza meg, hogy smucig vagy, mint a mama volt. :)

2023. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Huhh egy ismerősöm csinálta ezt. Nem volt hajlandó "lealjasodni" bérminimumos munkákra, mert az neki nem éri meg; amelyik területre meg menni akart ott vagy nem volt állás, vagy nem vették fel (meglepő módon nincs az országban 9 millió olyan munkahely ahol havi 500k-t lehet keresni) szóval otthon élt a gyerekkori szobájában, és a szülei tartották el.


Szerinted ez jobb opció?

2023. jan. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!