Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm ki akar rúgni, de...

A főnököm ki akar rúgni, de előtte még egy hetet adna, mert van egy számára fontos project amit azon a héten be kell fejezni. Ti megcsinálnátok neki?

Figyelt kérdés

Két dolog forog az agyamban.


Az egyik, hogy sokáig dolgoztam ott és tartozom ennyivel.



A másik, hogy ez full átverés. Lekaszálja a fontos projectet aztán elzavar, csinálja meg neki a halál.



A kirúgás oka amúgy az hogy túl jó dolgom volt a cégnél és szétmartak a kollégák + volt aki pályázott a pozíciómra.



Arra is gondoltam hogy esetleg zsarolható hogy megcsinálom neki de csakis akkor ha nem rúg ki.



Azt tegyük hozzá hogy most két hét fizetett szabadságot kaptam decemberben, két hetet meg dolgoztam csak valamelyik kolléga újévi ötlete lehetett hogy mindenképp kirúgat. Szóval a főnök korrekt volt, a kollégák csinálták meg a problémát.


+ azért is gondoltam. Hogy ha a helyembe jönne az új, ne legyen neki könnyű a váltás, mert most nagyon azt hallottam, hogy menne nekik is. De lehet pont azzal tudnám magam (talán) megtartani ott, ha a legjobb tudásom szerint csinálnám meg ezt az utolsó projectet ahogy senki sem tudja.


Amúgy meg a főnök tényleg korrekt volt mindig.


Tehát ha nem csinálom meg az új pályázó meg beleharap a fűbe lehet visszahívna a főnök. Ha megcsinálnám akkor meg már kitojtam neki az aranytojást.


az hogy ez probaido-e vagy nem stb jogi hatterek ilyenek nem erdekel. az erdekel h ti mit kezdenetek ezzel a "fontos" hettel? azert ez nekem is +1 hét fizu. Meg talan meg lehetne vele fogni.


2023. jan. 14. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Nem csinálnám meg az egy hetet.
Megcsinálnám neki.
Azzal a feltétellel csinálnám meg, ha maradhatok.
31 szavazat
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Hogy tiszta legyen. Az én verzióm:

Nem csinálom meg neki. Rájön hogy ezt a nélkülem nem lehet. Megkérdezi találtam-e már másik munkát majd visszavesz. Ezzel hogy egy kicsit megszakad a dolog érzi a súlyát annak h nem vagyok ott.


De lehet az a tiszta ha megcsinalom mert amugy rendes volt velem. Aztan bekevel elmegyek.


Vagy nem csinalom meg es vissza se nézek.


Segítsetek.

2023. jan. 14. 12:02
 2/30 anonim ***** válasza:
55%
Csináld meg neki, de szabj kemény feltételeket. Ha nem tetszik neki, akkor viszlát. Van más munka is.
2023. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
2, mire gondolsz hogy szabjak feltételeket? hogy cserébe nem rúg ki?
2023. jan. 14. 12:12
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, már lejárt a felmondási idő.
2023. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Én tuti nem csinálnám meg, hanem beadnám a felmondásom és az összes szabadságot kivenném a felmondasi időre. Emellett gőzerővel keresnék másik munkahelyet. Vissza sem néznék többet.


Komolyan ezen morfondirozol, miközben ki akarnak rúgni? Meg ha ekkora szemetkedes megy, akkor miért akarsz ennyire maradni?

2023. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, talán nem a múltkori vagy...

Nem tartozol semmivel: Te dolgozták, ők fizettek.

2023. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Arra is gondoltam hogy esetleg zsarolható hogy megcsinálom neki de csakis akkor ha nem rúg ki."

Ezt felejtsd el. Egyrészt mit vársz ettől, hogy majd kisujj esküvel megígéri hogy nem rúg ki? Úgyis kirúg ha akar. És még olyan helyzetbe is hozod magad, amivel megteremted a kirúgás alapját, ha azt hiszed zsarolással legitim érvényt szerezhetsz bármire. Ki is állítottad magadról a bizonyítványt, hogy ha majd a jövőben bármilyen problémád is lesz és épp nem tetszik valamit, akkor nem elvégzed a munkakörödnek és szerződésednek megfelelő munkát, hanem feltételeket szabsz értük. Ez lapát azonnal.

2023. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha korrekt lenne a főnököd akkor nem rúgna ki más irigysége/nyalása miatt! Ha tényleg ilyen jó munkaerő lennél akkor letojná, hogy mit vergődik neki egy másik alkalmazott, figyelembe sem venné.

Csak megcsináltatja veled a feladatot aztán mehetsz amerre látsz.

Én nem csinálnám meg, ha tudod hogy ki pályázik a helyedre akkor add át neki a feladatot. Mond a főnöknek, hogy szeretnéd, ha xy megkapná helyetted ha már úgyis elérte amit akart és bizonyítsa be a tudását. Miért akarsz jó kapcsolatban maradni vele/velük, ha ezek szerint mind ellened van? Úgysem mész oda többet dolgozni, úgysem találkozol velük többet valószínűleg. Csak egy szimpla dolgozó vagy a főnök szemében semmi több aki pótolható.

2023. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kérdés, táppénz.
2023. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ráérősen megcsinálnám.

Az jó ha kirúgnak mert jár mellé végkielégítés.

Nem vagyok sértődős.

Nem maradok ott ahol nem szívesen látnak.

Találok másik munkahelyet.

2023. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!