Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hú de idegesít amikor a...

Hú de idegesít amikor a spaklit nem így hívja a kollegám, hanem hogy spatula. Spatulája az orvosnak van, azzal turkál a szádba. vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
Kora reggel már ilyennel cseszik fel az agyamat!
2023. jan. 31. 08:51
A kérdező szavazást indított:
Spakli
Spatula
27 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én a "spakli" szót soha nem hallottam még; én is spatulának ismerem.


De áruld már el, hogy ezen miért kell magadat ennyire felidegesíteni? Sosem hallottál még arról, hogy Magyarországon (bár kis ország) is előfordul olyan, hogy bizonyos tájegységeken egy-egy dolgot máshogy neveznek?


Nyilván nem olyan mértékű az eltérés, mint mondjuk az angolban, németben vagy spanyolban, de bizony nálunk is előfordul. És ettől még nem lesz hibás az, amit a másik mond csak azért, mert te nem így ismered.


Sőt, ha a neten megnézed, még a "spatulya" is létező kifejezés.

Az egyik webáruházon meg így vannak a kifejezések ugyanarra felsorolva: "glettvas, simító, spatula, spakli, kanál". Csak, amit így hirtelen Google-ban találtam.


Szóval teljesen felesleges ezen idegeskedned. Ha valaki azt mondaná a celluxra, hogy tixo, akkor meg felképelnéd, vagy mi?

2023. jan. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
tixo....GGRRRR!!! Neeee... Megyek,hozok egy kávét
2023. jan. 31. 09:17
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Én spachtlinak hallottam először, pontosabban egy könyvben olvastam. Utána a spakli volt rohadt idegesítő.
2023. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Hans Pötterman ***** válasza:
Ez olyan mint a fángli szó :D
2023. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%
Életemben nem hallottam még a spaklit.
2023. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
a fángli,az fángli. A gulyás meg gulyás.
2023. jan. 31. 09:46
 7/17 anonim ***** válasza:
SpakNi
2023. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik nem fángli hanem fánDli:)
2023. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne kávét hozz, kérdező, hanem egy nyugtatót vegyél be:) Tényleg ilyen hülyeségeken idegeskedsz annyira, hogy majd' felrobbansz? Nem lehet könnyű neked.
2023. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Metionin ***** válasza:
50%

Mi az isten az a fángli? :D


Amúgy én ismerem ugyanazt a cuccot spakli és spatula néven is, ezek szinonimák, nincs köztük helyes és helytelen verzió, engedd el.

2023. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!