Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen fájdalmas megérten...

Miért ilyen fájdalmas megérteni a kollégáknak, hogy nem mindenki van megáldva olyan tehetséggel, és anyagi háttérrel, mint Ők? Vagy esetleg irigyek a „szabadidőmre” meg, hogy nem kell vértizzadnom?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kerültem áthelyezésre egy másik tagintézménybe. Itt egy kicsit más jellegű a munkavégzés, de alapjaiban ugyanazt végzem el: bürokrácia, kapcsolattartás, csoportos/egyéni, konzultációk stb...


Még jó pár évvel ezelőtt, volt itt egy gyógyfoglalkoztató, aki általában délutánonként kreatív foglalkozásokat tartott. (Úgy képzeljétek el, mint a kisiskolásoknál, hogy színezés, hajtogatás, figurák készítése és készülődés az ünnepekre.) Most kitalálták, hogy nekem úgy is sok a szabadidőm, tartsak ilyen foglalkozásokat. Na azért van sok szabadidőm, mert délelőtt letudom a munkám nagyrészét, szinte megállás nélkül (amíg Ők lazábbra veszik a figurát).

A probléma nem is az ötlettel van, hanem azzal, hogy teljesen rámhárították. A másik, hogy a jelenlegi helyzet miatt nincs most finanszírozás a számomra szükséges kellékekre. Tehát nekem kellene minden sz@rt beszerezni, a másik, hogy érzékem sincsen ilyen jellegű foglalkoztatásokra. A csapat felének van kisgyereke, a másik felének meg szimplán hobbija az ilyesféle DIY elfoglaltság.

Ami tudtam, már így is behoztam (régi sulis dolgaimat), de jelenleg örülök, ha meg tudok élni. A velem egykorú kolléganőim mind még otthon élnek, így persze, jobb dolgokra is el tudják költeni a pénzt, mint az albérlet.


Eddig úgymond szerettem ide bejárni főképp a klienseim miatt, de egyre jobban kezdenek rámszállni, már más téren is akadékoskodtak az utóbbiakban.


A főnököm támogatja az ötletüket, de maga a leszervezéséből kivonta magát. Rám van bízva alappal.



2023. febr. 1. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondd el így nekik. Menj be a főnökhöz is, mondd meg, hogy te a munkaidődben elvégzed a feladatkörödbe tartozó munkát, amihez értesz, a délutáni gyógyfoglalkoztatót csinálja, szervezze, aki kitalálta. Az meg nonszensz, hogy nem adnak anyagra pénzt. Ha esetleg kötelezőnek rá, hogy vezesd a foglalkozásokat, akkor sem vagy köteles a saját fizetésből megvenni az eszközöket, alapanyagokat, és ne is csináld. Hiba volt, hogy bármit is bevittél, vérszemet kaptak.
2023. febr. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!