Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy veszélyes vegyi üzemben...

Egy veszélyes vegyi üzemben dolgozok külföldön, ahol sok szigorú szabály van és komolyan veszik a dolgozók egészségét. Más is dolgozik hasonló körülmények között?

Figyelt kérdés

Védőmaszkot, védőkesztyűt, bakancsot valamint komplett munkaruhát kapunk. Kék kezeslábast, alatta fehér ruhaneműt (polót, zoknit, szoros alsónadrágot). Erre jön egy vegyi ruha is. Munka után kötelező az alapos zuhanyzás valamint rendszeres orvosi vizsgálat van amibe beletartozik a vérvétel, vizelet, légzési és teljes testi vizsgálat, férfiaknak urologiai is :(

Sajnos melegem van a ruha alatt, így teljessen beleizzadok hiába temporált a helység ahol vagyunk, de ezzel sokan így vannak. A kellemetlenségért cserébe legalább jó a bérezés, a szakszerű orvosi vizsgálatok és egyéb juttatások.

24f



2023. febr. 9. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt értem, de mi a kérdés?
2023. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes helyen dolgozol, még szép hogy sok a szabály.

Külföldön másképp állnak a munkahelyi balesetekhez, es a dolgozó egeszségéhez.

2023. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más is dolgozik vegyi üzemben? Ott milyenek a feltételek? Milyen vizsgálatok vannak? Milyen a munkaruházat? Csak nálunk ilyen szigorú a szabályzat? Nem túlzás ez egy kicsit? Mert én annak érzem, persze tudom nem nyaralni jöttem ide :)
2023. febr. 9. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

“A legfőbb érték az ember” - sokat hangoztatott jelmondat volt az 1950-es években, de jobbára üres sallang maradt akkoriban.

A nyugati világ nagyvállalatai azonban - jó esetben - alapvetőnek tartják ezt az elvet. “Safety First” - a biztonság az első. Az emberi erőforrás a legfontosabb kincs, minden más pótolható. Máshol ez a jelszó úgy hangzott, hogy “biztonságosan dolgozunk - vagy nem dolgozunk”.

2023. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
Volt egy kortárs magyar költő, Soós Zoltán, ő az átkosban az Óbudai Hajógyárban dolgozott egészen a rendszerváltásig, egyik verseskötetét teljesen ennek a környezetnek szentelte, és lírában írta meg, hogy mennyien meghaltak ott munka közben különféle balesetekben. Sajna ott pl. konkrétan szartak "Safety First"-re.
2023. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!