Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig tart teljesen pályakezd...

Meddig tart teljesen pályakezdő mérnökként munkát találni (BSc)? Személyes tapasztalat érdekelne, hogy nektek meddig tartott?

Figyelt kérdés

Januárban végeztem el az alapképzést egy mérnöki szakon a BME-n. Csúsztam, mert nekem nehéz volt és nem vagyok egy zseni se, nincs motivációm, se önbizalmam, pályakezdő vagyok. Az életrajzomban kb csak a szakdolgozatomról van egy rövid leírás, meg a szakmai gyakorlatomról, meg a nyelvismeret.

Nehezen tudom eladni magam interjún, eddig két helyről kerestek, de elég gáz volt az első (marhaságokat válaszoltam), a másodiknál pedig nem értem, miért nem hívtak vissza a második körre.

A többi helyről pedig nem is válaszolnak egyáltalán, nemtom hány helyre jelentkeztem, sztem 8-10. Csak pályakezdő pozikra jelentkezek, volt ahol érettségi is elég volt.

Mérnökként mennyi ideig tartott elhelyezkednetek tapasztalat nélkül? Ciki, hogy már lassan egy hónapja nem találok állást, de nem is nagyon keresnek?

Húzza le az önbizalmam a helyzet még jobban, pedig reálisan tudom, hogy a munkaadóknak se könnyű a jelenlegi gazdasági helyzetben, de hogy mérnökként nem kellek... Valszeg én rontok el valamit, ez van bennem folyamatosan.



2023. febr. 13. 18:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 napigy testvérem 5 év alatt sem talált.

Szak és képességfüggő.

2023. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Milyen szakon végeztél?

Direkt nem írtam ki az enyémet, mert olyan hú de nagy számban nem végeztünk és nem akarok beazonosítható lenni.

2023. febr. 13. 18:34
 3/19 A kérdező kommentje:

Meg persze melyik évben kerestél munkát, az is érdekelne. Illetve egy nap? Tehát jelentkeztél már záróvizsga előtt? Vagy hogy egy nap? Legalább 4 kör van egy interjún, legalábbis amiket én megpályáztam.

Illetve nem írtam, de budapesti vagyok és csak Budapesten keresek állást.

2023. febr. 13. 18:40
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet, hogy nem találsz, én hónapokig kerestem anno, aztán egyszerre két ajánlatot is kaptam.

Ami nekem segített:

-Az álláskeresésre 8 (de minimum 4) órás munkaként kezdtem el tekinteni. Folyamatosan kerestem az új lehetőségeket, csináltam magamnak Linkedint, kapcsolatba léptem fejvadászokkal, interjú stratégiákat kerestem és gyakoroltam, stb.

-Egy-egy interjút nagyon komoly felkészülés előzött meg, naprakésznek kellett lennem az adott cég profiljával kapcsolatban. A CV-dben domborítsd ki, hogy tanultál az adott technológiáról és hobbi szinten is érdekel legalább valami kapcsolódó terület

-Nem baj, ha van pár bukta, azokból is rengeteget lehet tanulni. Ha nem jutsz el interjúig, akkor viszont nem tudsz fejlődni, szóval azon kell dolgozni, hogy legalább heti egyszer átlagban behívjanak valahova. 8-10 helyre pár nap alatt tudsz jelentkezni, nem egy hónap alatt!

-Reálisabban lőttem be az interjúkon az igényeimet

-Az álláskeresés mellett tovább fejlesztettem a nyelvtudásomat

2023. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

"Illetve nem írtam, de budapesti vagyok és csak Budapesten keresek állást."


Te tudod, de jelentősen javítanád az esélyeidet, ha nagyobb területen keresgélnél. Ha másnak nem, gyakorlásnak jó lehet, legfeljebb nem fogadod el az adott ajánlatot. Ne úgy fogd fel, hogy a cég tesz szívességet neked, hogy alkalmaz. Ha valami nem szimpatikus, vagy nem fizetnek annyit, amennyit kérsz, akkor nemet mondasz, na bumm.

2023. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Annyira hú de sok álláshirdetés nincs, hogy hetente behívjanak, meg valszeg nem elég pofátlanul jelentkezek, elrettent néha amikor várnak egy bizonyos tudást és nekem nincs meg, ezért olyanokat választok, ami jobban beleillik a profilomba. Ezt érzem, hogy hiba, nem tudhatom miből engednek lejjebb a valóságban.

Budapesten kívül inkább csak az agglomerációban nézegetek állásokat, az még belefér, de ott se sok lehetőség van, bár lehet csak én nem veszem észre és túl végzettség specifikusan választok.

Most azért rávilágítottál, hogy hülyén intézem a dolgaimat, egy kicsit félvállról vettem az interjúkat a leírásodhoz mérten, jobban kéne készülnöm, ha olyanok jelentkeznek velem párhuzamosan, mint te, akkor igazából tök érthető, hogy sehova nem jutok.

2023. febr. 13. 19:08
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ismerősöm előbb talált állást, minthogy meglenne a diplomája. Villamosmérnök, hadverfejlesztőnek vették fel.
2023. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Államvizsga előtt 3-4 hónappal álltam neki keresni, hogy végzéskor legyen hova menni.

Azért ennyivel előbb mert mindenki azt mondta, hogy sokáig tart álláskeresés.

Egy héten belül több ajánlatot kaptam és egy hétig gondolkoztam melyik legyen.

Végül nem várták meg míg végzek és fölvettek részmunkaidőben.


Nem mentem messzire munkahelyet keresni csak infoparkig.

2023. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Kereken 16 órába telt. Jelentkeztem valamikor, behívtak interjúra pár héttel rá, beszélgettünk egy jót, aztán másnap hívtak, hogy a két pozíció közül melyiket szeretném.

Villamosmérnök vagyok, a cég pedig nagyon szelektív pályakezdőknél. A saját tehetségem/szorgalmam miatt kaptam azonnal állást.

2023. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9, de akkor nem 16 óra, hanem több hét, nem? Arra lettem volna kíváncsi, amikor már felajánlották az állást 3-4. körnél.

#8 ha meg infopark, akkor gondolom te is infós vagy villanyos lehetsz, esetleg logisztika, de nem írtad. Milyen szak?


Egyébként köszi, hogy válaszoltatok, az én hibám, hogy nem pontosabban írtam ki a kérdést. Villannyal, meg mérnökinfóval tudom, hogy könnyebb az álláskeresés, de ez inkább szakspecifikus jellemző és nem ilyen jellegű munkakört keresek.

A VBK-n végeztem, úgyhogy én inkább egy fokkal a kevésbé keresett mérnöki szakok közé sorolnám és ilyen jellegű mérnökök válaszát vártam.

2023. febr. 13. 23:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!