Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertáltak! Ti hogyan...

Introvertáltak! Ti hogyan szoktatok beilleszkedni egy új munkahelyi közösségbe? Mennyi idő múlva kezdenek el titeket befogadni, vagy esetleg épp kiutálni emiatt? Mennyire szoktátok megosztani a magánéleti dolgokat?

Figyelt kérdés

Nem az első munkával kapcsolatos bénázásokról beszélek, azon mindenki átesik. Általában a munka az menni szokott, a munkámmal nem szokott nagyobb probléma lenni. Anyagilag úgy hiszem nem hátráltatom a céget, a dolgozókat, ha már egy idő után belejöttem, és megvan a mindennapi rutin. Megy ez, menni szokott. Idáig ha jól emlékszem 1 olyan munkahely volt, ahol olyan feladatot bíztak rám, amit nem tudtam elvégezni és emiatt megváltak tőlem.


Az extrovertált emberekből mintha több lenne.

Vannak akik egyből, pár nap, pár hét alatt simán beilleszkednek, néhányan találkozgatnak munkán kívül is, elmennek sörözni vagy ilyesmi, a lányok vásárolni stb. haverkodnak, barátkoznak..

Vagy ha a munkahely megengedi, akkor párt is keresnek maguk mellé akik egyedülállóak és nyitottak is erre (én nem).

Nekem ez a nagy barátkozós dolog, jóban lenni mindenkivel IS nehezebben megy, idő kell hozzá, hogy megszokjak, és megbízzak emberekben. Ha úgy van, akkor 1-2,3 embert közel engedek, és elhülyülünk munka közben, valamivel el kell ütni a munkaidőt, kellemest a hasznossal. Ez nem hiszem, hogy klikkesedés, különcködés lenne, mivel mindenki azzal barátkozik vagy nem barátkozik, akivel szeretne, aki szimpatikusabb a számára, és megvannak a közös témák. Hogy ki-kivel ápol jó viszonyt, az engem annyira nem izgat, rájuk tartozik.


Vannak, akik ezt nem nézik jó szemmel (hogy csak 1-2 emberrel vagyok barátságosabb), vagy úgy van, ezen néhányan be is tudnak sértődni, de nagyon durván. Hogy nem haverkodsz, nem spanolsz az egész csapattal, és csak a munkával kapcsolatos dolgokkal kommunikálsz velük, semmi másról.


Az újakat általában kivétel nélkül mindenki meg akarja ismerni, ki akarja próbálni, vagy megszerezni magának.

Vannak a régebbi dolgozók között bőven, akik utálják egymást, ezért ha az egyik régivel spanolsz, akit a masik régi dolgozó rühell, akkor ő alapból utálni fog téged is, lehetsz hozzá bármennyire is kedves.

Vagy vannak ezek a már meglévő klikkek, az egyik társaság utálja a másikat, és az egyikhez neked tartoznod kell, neked is utálnod kell a másik csapatot, ha az egyik csapathoz hozzáverődtél. De ha egyik csapathoz, klikkhez sem tartozol igazán, akkor meg az a baj.


Pletyka minden munkahelyen van, ezt már tapasztaltam, hogy ha hosszabb a munkaidő, túlóra, akkor ott aztán mindenki kibeszél mindenkit mindenről. Ha új vagy akkor pláne, minden szavadat és cselekedeted.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Sikerült hosszabb távon megmaradnotok egy munkahelyen? Nem kezdtek el kiutálni, mert nem vagy extrovertált? Egész munkaidő alatt fecsegő, nagy sztorikat mesélő, mindenféle jelentéktelen dolgokról is beszélő ember, aki mindenkivel jóban van.



2023. febr. 16. 21:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Én növénynek tettetem magam és ha már megszokták a szagomat akkor hozzájuk szólók!
2023. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
én sehogy sem tudtam beilleszkedni sehol, változó volt hogy 3 hónap vagy 2 év után rúgtak ki emiatt
2023. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahol nagyon rossz volt a közösség, ott már a legelső nap.


Mert ha az emberről kiderül, hogy nem iszik, nem cigizik, nem jár ki kávézni, nem fecsegi ki a bszási technikáit, nem röhög alpári vicceken, nem nyalja mindenki sggét és ég a munka a keze alatt, azt a lógós/fecsegő többiek nehezen tolerálják.


"Mennyire szoktátok megosztani a magánéleti dolgokat?


Semennyire!


Nem adok táptalajt vadidegenek vájkálásának és semmi közük hozzá, de engem sem érdekelnek mások szxuális szokásai, mert nem azért vagyok ott.

2023. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nehezen bízok, nehezen nyílok meg és picit eleinte távolságtartó vagyok. Picit visszábbhúzódó is eleinte, mikor még nem vagyok rutinos a feladatomban.

Pont most fogok munkahelyet váltani. Ezt fejben is el lehet amúgy dönteni. Nekem sikerült. Eldöntöm hogy nyitottabb leszek, így utóbbi 2 munkahelyemen jobban is bírtak.

2023. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Rólam mindenki azt gondolja, hogy flegma távolságtartó pcsa vagyok, pedig csak először felmérem azt, hogy ki az, akit érdemes beengedni, nincs kedvem minden baromnak megnyílni.
2023. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

#3 a b.szási technikák a legérdekesebbek mindenkinek.


#5 én meg egy flegma távolságtartó, büszke f.sz :)

2023. febr. 16. 22:32
 7/41 anonim ***** válasza:
87%
Na, én ugyanez nőben. Plusz amikor még kiderül az, hogy gyerekem sincs, ráadásul azért, mert nem akarok, na akkor végleg kibacom a biztosítékot sokaknál.
2023. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
En pont olyan vagyok aki mar elso nap beilleszkedik, nap vegen mar a nekem tetszo csajokat is bejeloltem es este mehet a sor 😀 Persze ez nem megy mindenhol... de csak olyan helyen maradok ahol jo a csapat, nagyon szelektalom. Mindenhol vannak olyan emberek is akiket leirtal. Mi nem szoktuk bszogatni oket.. meg dumalni is probalunk veluk. Ha nem megy akkor meg nem eroltetjuk. Valaszolunk ha kerdez meg ilyesmi, de ha jo neki magaba es a munkajat ellatja akkor legyen igy 🤷 de nyilvan jobban orulunk olyan kolleganak akivel nem unalom a nap
2023. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Ugh, nekem az utolsó nagyon sok lenne. Mondjuk én nem is akarok munkatársakkal sörözni.
2023. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
40%
Jo de ez vendeglatas. Ide porgos talpraesett dumas emberek kellenek. Meg hat 30 alattiak vagyunk nem 50 es nem 8 ora ahol kb mind1 hanem 13-14
2023. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!