Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön önkéntes munkához...

Külföldön önkéntes munkához nyelvtudás mennyire szükséges?

Figyelt kérdés

Nem tudok csak magyarul szinte, és gondolkodtam Franciaországba önkéntes munkán.

Szerintetek szinte nulla nyelvtudással mennyire lehetne megpróbálni?


Esetleg valakinek van tapasztalata ebben?


A normális válaszokat előre is köszönöm szépen!



2023. febr. 19. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen önkéntes munkát tudnál elképzelni?

Meg hogyan boldogulnál ott, amikor éppen szünetet tartasz, nem önkénteskedsz?

2023. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen önkéntes munka és milyen szervezet szervezésében csinálnád.

Van amikor nem szükséges a nyelvtudás hanem más szakértelem a fontos.

mit akarnál önkénteskedni Franciaországban?

2023. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó pár félét láttam, mint a rendezvény szervezés, környezetvédelem, stb...
2023. febr. 19. 21:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Azok például tetszenének is
2023. febr. 19. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendezvényszervezést nem tudsz nyelvismeret nélkül csinálni, hiszen alapvető, hogy a helyiekkel kommunikálni tudj. a környezetben mit akarsz te magyarként védeni kint a franciáknál?

keress egy szervezetet, ott nézd meg milyen feladatok vannak és majd ők megmondják neked hogy mit tudsz segíteni ha nincs nyelvtudásod!

2023. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, de írtam is, hogy találtam azokat, egy szervezetnél. Persze az utóbbi szavakat nem írtam, de az nem lényeg.
2023. febr. 19. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:

"Persze az utóbbi szavakat nem írtam, de az nem lényeg."

De, lényeg. amit nem írsz le arról nem lehet tudni, nem vagyunk gondolatolvasók.

Semmit nem írtál le amúgy azon kívül, hogy szeretnél önkéntes munkát végezni. Ott van elolvashatod.

Amúgy lényegtelen. Azt a szervezetet kell megkérdezned aki az önkéntes munkát szervezi.

2023. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető dolog.
2023. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul a franciák általában nem értékelik, ha nem tudsz legalább kicsit franciául... ott a három angol mondatoddal se mész semmire. rendezvényszervezés, ehhez emberekkel kell dolgoznod, környezetvédelem, ebben szintén, mégis hogy gondoltad majd gajdolsz magyarul és előbb-utóbb ők is megtanulnak? értem hogy az önkéntesség jó ötletnek hangzik, hogy ingyen nyaralást tarthass, de sajnos ez is munka, még ha önkéntes is, tehát aki semmire nem jó, azt nem veszik fel. szervezet se vesz fel, ha képtelen vagy bármit is csinálni.
2023. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Őszinte jóindulattal írom, előre is bocsánat hogy bunkónak hangzik: belegondoltál, hogy amennyiben nem magyar szervezet külföldi érdekeltségéhez mész ki, hogyan fogsz kommunikálni? Még azt sem tudnák neked megmondani, hogy mit csinálj, mert nem értenéd, és erősen kétlem hogy lesz kedvük a google fordítóval karöltve barkobázni veled. De még ha a szervezők magyarul beszélnek is veled, akkor sem tudsz semmilyen problémát megoldani, csak google fordító barátunkkal, dehát az meg vagy pontos, vagy nem. Csak hogy pár egyszerűbbet említsek: eltévedsz és lemerül a telefonod, elveszted a szobád/lakásod kulcsát, nem tudod megmondani az eladónak hogy bankkártyával akarsz fizetni, ő pedig nem tudja megmondani hogy azt csak x összeg felett lehet, stb. Szerintem ha külföldre akar menni az ember, minimum angolul, németül, vagy spanyolul beszéljen, különben olyan elveszett és szerencsétlen lesz mint egy újszülött. Magyarországon is lehet önkénteskedni bőven, ha nagyon égsz a vágytól akkor azokhoz is csatlakozhatsz, amíg legalább egy alap fokot megütsz a nyelvből (amit pár hónap alatt össze lehet hozni ha komolyan veszed, szóval nem kell sokáig hidegelned az álmaidat).
2023. febr. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!