Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha mindent rám akarnak kenni...

Ha mindent rám akarnak kenni ha vmi nincs meg, szóljak az igazgatónak?

Figyelt kérdés

Van egy kollega aki soha nem tudja mit hova pakol(toll, doksik), de mivel én dolgozom vele egy irodában engem gyanúsit mindennel mindig. Pár esetben lesznek meg a dolgai kiderült másnál volt vagy ő pakolta el. Ettől függetlenül is rám naradt a bélyeg, legutóbb másik kollega valamije tünt el és így adta elő neki mintha nálam lett volna utoljára.

Ez mellett hülyének is néz. Ha én mondok vmit szakmailag vag, teszek hozzá egy beszélgetéshez, leolt, hogy nem, az nem úgy van, mire kiderül, hogy én mondtam jól.

Van amikor üvöltve kér el tőlem eg, doksit, hogy Nálad van Te tetted el!(odaadtam mert azzal dolgozok ez igy van, de nem értettem az üvöltést, aztán esett le hogy azt hiszi letagadnám, h nincs nálam. Tehát abban a hitben is van mintha mindent én pakolnék el.)

Egyértelműen toxic. Passzív agresszív.

De rá hallgat szinte mindenki, mert egy kisebb csoportvezető es emberileg is mindenkit befolyásolni tud, ellenem hangolni. Szocializáltabb is.

Ezért az igazgató lehet nem is hinne nekem. Ez az egyik.

Ha meg tüntetőleg "elköltözöm"másik irodaba, lehet akkor olyan is hogy épp mindent megtalál, és akkor rámkeni hogy amióta nem vagyok mellette azota nem tűnik el semmi. Annak ellenére h mindig máshonnan kerültek meg a dolgai, de a bélyeget ragasztotta rám.

Az igazgató meg olyan hogy mindent kikiabál. Tehát hármasban beszélné meg.


Tegnap már egy másik kolkega eltűnt valamijét is rám akarta kenni, más kollegák előtt is, valamint kérdezte van e vmi bajom vele. De nem mertem mondani mivel kicsavarna mindent szerintem hogy én vagyok a hülye és nem tudom mit hova pakolok nálam tűnik minden el.


(Ez mellett másik kérdésem: vannak feladatok amiket tőle kérnek de leosztja rám, van amit nem is tud pl jogaszbályi háttér, de velem akarja megiratni, tőpem vár adatokat. Ha én infókat tájékoztatást nyújtok neki, az igazgato ezekről szinte soha nem tud hogy én csináltam meg én oldottam meg, vagy én tudtam csak a jogszabalyi hátteret, ő nem, azaz értéket képviselek, szakmailag ralátok, tudok. Hanem úgy megy át minden, hogy az ő feladatát megcsinaltam(joga van a cégnek ahhoz, hogy a dolgozókra saját munkakörön kivüli feladatokat IS bízzanak) és leadja úgy hogy kész van, megcsinálta. Ő aratja a babérokat. Megcsináljam azt ebben az esetben hogy pl azt kamuzom nem ismerem a jogszabályt? Hogy infokat tájékoztatást tartok vissza es szenvedjen vele ő?)


Szoljak az egészről az igazgatónak aki bele sem lát, lehet nem is hinne nekem, ki is kiabálná az egészet es többes beszelgetés lenne belőle, költözzek át másik irodába, legyek szótlat, redukáljam a kapcsolatot a kollegával?, vagy mit csináljak?


Egyelőre nem találok másik munkahelyet, ez nem megy könnyen sajnos.



2023. febr. 22. 06:18
 1/1 Meridián1 ***** válasza:

Vagy elfogadod és megszokod a jelenlegi helyzetet és nem csinálsz semmit, vagy felrúgod a szaros vödröt.

Én ez utóbbit választanám, vesztenivalód nincs, helyzeted rosszabb már nem lehet, ergo a balhé csak jót hozhat a mostani állapothoz képest.

Szóval kérsz egy időpontot a nagyfőnöknél, elmondod hogy a kollégád összeférhetetlen és minden mást amit itt leírtál. Ha Ő is ott van a megbeszélésen, akkor se legyél szégyenlős, borítsd rá a szart, állj ki magadért, hallasd a hangod.

2023. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!