Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális egy élet...

Mennyire normális egy élet alatt több munkakörben, szakmában dolgozni?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam mert én nem tudtam már gimiben hogy mit szeretnék tanulni mivel szeretnék foglalkozni. Egyelőre két szakmában próbáltam ki magam, majd úgy fél éve bejött egy harmadik amit még el sem kezdtem rendesen de már a negyediket fontolgatom hogy elvégzek egy képzést és abban fogok elhelyezkedni. Családban van olyan aki nyomatja nekem hogy ez mennyire nem jó és nekem gimiben el kellett volna döntenem hogy a következő 40 évben mivel fogok foglalkozni és nem feladni mindent hanem kitartani a végsőkig. Lehet emiatt érzem rosszul magam de én mégis otthagytam azokat a munkákat ahol nem éreztem jól magam, mert már az egészségemre is ráment.


Mennyire átlagos, normális vagy jó ha valaki több mindent kipróbál? Illetve ez kb hány éves korig vagy milyen élethelyzetig oké? Most nincs gyerekem de ha majd lesz gondolom jobb lenne neki is az állandóság.


2023. febr. 22. 07:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem gond, és jó is, ha színesebb életet él az ember.
2023. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Családot biztos munkával alapít a normális ember, szóval ha azt szeretnél akkor keress valamit amiben el tudod képzelni azt a 40 évet. Ha meg csak ki akarod magad próbálni, elvezni az életet, napról napra élni, akkor menj arra amerre erzed hogy akkor eppen a legjobb.
2023. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Amikor valaki nyomatja neked, hogy ez mennyire nem jó és a gimiben el kellett volna döntened, hogy a következő 40 évben mivel fogsz foglalkozni, csak annyit kérdezz vissza: miért? Ha nem tud az illető kimerítő, logikus választ adni erre az egyszerű kérdésre, akkor ne törődj a véleményével többet, mert csak a hiedelmeit szajkózza, amiknek még ő maga sem ismeri az eredetét.

A munkavállalásnak annyi a lényege, hogy az ember értékelhető mennyiségű jövedelemre tesz szert általa. Ha az adott feladatot kínszenvedéssel tudja csak csinálni, akkor másik munkát vállal, ha van rá lehetősége. Ennyi.

2023. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális. Mindenki nem lehet tanár meg orvos, amit a gimiben kitalál, aztán kitart mellette élete végéig.

Én mindig újságíró szerettem volna lenni, végül 34 évesen helyezkezdtem el egy online magazinnál. Előtte voltam takarítónő, ügyfélszolgálatos, pedasszisztens, ami épp jött. Soha nem éreztem, hogy ezzel bármi gond lenne.

2023. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van, én is előre tudom, hogy nem fogom ezt csinálni amit most 40 évig, sőt még 10 évig sem szerintem, hiszen van lehetőség a váltásra.
2023. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
81%

Én még 30 évesen sem tudom sajnos. Én egyáltalán nem azt tapasztalom amiket itt leírnak. Ellenkezőleg, megkaptam már párszor, hogy semmihez nem fogok normálisan érteni, meg hogy magamat sem ismerem és csak sodródok az árral. Szintén váltogatom a munkahelyeket. Ez is kamu, hogy majd rájössz. Ha 30 évesen sem jöttem rá, nem hiszem, hogy ez változni fog.

N

2023. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Amikor az ügyfélszolgálaton dolgoztam, két típusú munkatársam volt. Voltak a fiatalok, akik frissen estek ki a suliból, és pár évet töltöttek ott, amíg kitalálták, mit szeretnének kezdeni magukkál. Ő voltak többen. És volt a kemény mag, akik már 15-20 éve ott kapkodták fel a telefont.

Ez utóbbi volt az, amit én mindenképp el akartam kerülni.

2023. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 Én is ugyanezt kapom meg. Kivéve a velem egyidős emberektől, ők megértik, de szüleim korosztálya nem.
2023. febr. 22. 08:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Be is b***na, ha köteles lennék ugyanazt csinálni, amit naiv 17 évesként elgondoltam. :D
2023. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg példát tudnék mondani, ahol emberek egész más területeken dolgoztak életük során, és legalább háromszor váltottak.

Nagyon szép, ha valaki már egész fiatalon tudja, hogy miben jó, mivel akar foglalkozni, és ezen a téren halad előre élete során, de azért nem ez az általános, és régebben sem csak ez az egy út volt. Ismerek már nyugdíjas fodrászt, aki 45 éves koráig pedagógus volt. Ismerek szintén nyugdíjas pedagógust, aki 30 éves koráig ápoló volt. Nagyanyám, aki már nem is él, kb 15 különböző helyen dolgozott, mindenhol mást.

Nekem 4 tök eltérő végzettségem van, mindegyikben dolgoztam, de a mostaniban vagyok a legsikeresebb, 30 fölött kezdtem, egyelőre nem gondolkodom másban, de ki tudja, mit hoz az élet?

2023. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!