Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Részmunkaidős munkavállalóként...

Részmunkaidős munkavállalóként, rugalmas munkaidőben mikor kereshet a főnököm a céges telefonszámomon?

Figyelt kérdés

Heti 20 órában dolgozom, mellette tanulok. Korábban megállapodtunk, hogy milyen időpontokban vagyok bent az irodában (ezt benne volt a szerződésemben), most a tanulmányaim miatt a rugalmas beosztás mellett döntöttem, így nincs kimondott "munkaidőm", azonban a munkán kívüli időbeosztásom is elég kaotikus. Ha órán/könyvtárban vagyok, vagy tanulok nem tudom (és nem is szeretném) a kollégák hívását fogadni. A rugalmas munkaidő lehetőséget ad a főnökömnek arra, hogy hétköznapokon délelőtt 9 és 17 óra között keressen? Hiszen ez az "általános munkarend", amikor mindenki más dolgozik.

Nincs home office nálunk.



2023. febr. 22. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a megoldás erre, hogy nem hívogatnak, hanem emailben keresnek, ha akarnak valamit. Így munka közben tudok reagálni a munkaidőmön kívül kapott megkeresésekre is, munkaidőn kívül pedig nyugtom van.
2023. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor, ezért van a céges telefonod. Ha nem alkalmas, nem veszed fel, és majd visszahívod. Ő nem egy látnok, hogy lássa, mikor alkalmas neked.
2023. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A te problémádra az a legegyszerűbb megoldás, ha beszélsz a főnököddel. "Figyu, főni, ugye tudod, hogy azért dolgozom rugalmas munkabeosztásban, mert kaotikus a tanrendem? Ez egyben azt is jelenti, hogy nagyon gyakran nem tudom felvenni a telefont. A megoldási javaslatom az lenne, hogy hívj nyugodtan, de számolj azzal, hogy nem veszem fel. Viszont megigérem, hogy amint tudlak, visszahívlak, csak épp számolnod kell azzal, hogy ez 2-3 órába is beletelhet."

De neked amúgy csak akkor kell megoldás, ha probléma is van. Tehát ha a főnök eddig hívogatott, ráadásul besértődött, mert nem vetted fel, akkor kell ez a szöveg. Minden más esetben meg nem.

2023. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!