Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet előre be nem...

Mi a helyzet előre be nem jelentett kötelező túlóra esetén?

Figyelt kérdés

Nem jelezték időben, de állítólag köztelező.


Az utolsó pillanatban bejelentett túlórák esetén adnak pótlékot?


2023. febr. 23. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell fizetni. Nálunk is volt be nem jelentett túlóra, és nem a főnök kénye kedve miatt, hanem mert olyan probléma merült fel, amit sürgősen el kellett hárítani. Most mondok egy példát, ha egy cégnél van egy hackertámadás mondjuk péntek este 8-kor, akkor nem mondhatod azt, hogy majd hétfőn.
2023. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%

#1


Csak nem arról a cégről beszélsz ami három betűből áll és C a kezdete S a vége és H a közepe? :D


Egyébként nem minden esetben adnak pótlékot, ez is olyan dolog, hogy az adott cégben a vezetőség mit enged meg magának.. lehet itt ugrálni jobbra/balra is de ebben az országban, ha megnéznék szerintem a cégek 90%-nál találnának szabálytalan dolgokat ami sérti a munka törvénykönyvét. Csak az ilyet mindenki leszarja..


Alap példa:

Cég kb 150 alkalmazott

Nettó árbevétel: 2 milliárd +


Túlóra elve: Ha bejelentett, ha nem akkor se fizetik ki pótlékkal, csak majd ki veheted szabinak. Alá írattak veled papírt, ha nem írtad alá akkor kirúgtak.


(Ne jöjjön légyszíves senki okoskodással, hogy ilyen nincs meg kamu, mert a saját szememmel láttam a papírt és az eset egy rokonommal történt meg pár éve.)

2023. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem arról a cégről beszélsz ami három betűből áll és C a kezdete S a vége és H a közepe?"


Nem.

2023. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ingyen kell ledolgozni mert papíron nem is létezik.
2023. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fuuu jó nagy kib.aszás volt, telefonos ügyintéző voltam, volt valami hiba negyed óráig nem tudtunk hívást fogadni és közlik hogy akkor ma mindenki (kb 30 ember) marad tovább ki tudja mennyivel. Nekem programom volt, jeleztem is, nem fogadták el mert az nem fontos (edzés). Szerintem nagyon nem oké ilyen nem fontos munkában ott tartani mindenkit akinek programja van. De legalább kifizették.
2023. febr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!