Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi balesetet szenvedte...

Munkahelyi balesetet szenvedtem. megússza a munkaadóm a kártèrítèst?

Figyelt kérdés

Röviden annyi h elestem, eltört a vállam munkán rakodás közben. munkáltatóm munkavèdelmise telefonon rávett, hogy tegyek szóban egy nyilatkozatot, miszerint a munkaadom nem felelős a balesetèrt, és hogy nem fogok kárterítest kèrni.

azt monta, hogy ezt gyorsan le kell nyilatkoznom, addig nem is kaphatok táppènzt. tehát munkáltatói nyomás hatására nyilatkoztam ezt. most kb rá 3 hètre mègis kártèritesi igényt szeretnèk benyujtani. kérdésem, hogy érvenyes egyeltalán egy ilyen telefonon tett nyilatkozat?

2. hivatkozhatok rá hogy munkáltatoi nyomásra tettem ezt a nyilatkozatot és igényt tartok kártérítésre? vagy veszett fejsze nyele ilyenkor már? köszi a válaszokat!



#munkahelyi baleset #baleset kártèrítès #telefonon tett nyilatkozat
2023. febr. 24. 01:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted miért a munkaadó felelős azért, mert te eltörted a vállad? Ez az alapkérdés. Ha ezt be tudod bizonyítani, szerintem mindegy mit mondtál korábban a telefonba.
2023. febr. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
kedves 1/1. a kèrdèsedből itèlve azt a következtetést kell levonnom, h nem értesz hozzá semit. de legyen igazad!! és köszi a választ!
2023. febr. 24. 03:58
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha béna voltál és munka közben eltörted a vállad az miért a munkáltató hibája? Nem is értem miért iratta alá veled azt a papírt, felesleges volt.
2023. febr. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

"Szerinted miért a munkaadó felelős azért, mert te eltörted a vállad?"


Néhány kizáró tényezőt, pl alkoholos, kábszeres állapot, szándékos önsérülés okozás stb..., igen, a munkaváltató felelős.


De látom te a büdös életben nem tanultál munka és balesetvédelemről.

2023. febr. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
#4 munkaváltató? Most akkor mit akartál írni?
2023. febr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
szerintem èrted.
2023. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Én nem. Azért kérdezem. Semmit nem értek az ilyen ügyekhez és kíváncsi vagyok. Az elgépelésed pont bármelyik lehet.
2023. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
4: Munkáltatót vagy munkavállalót akartál írni? Ha előbbit, akkor hülyeség. Hogy lenne a munkáltató felelős azért, mert rakodás közben véletlenül rosszul mozdult, és eltörte a vállát?
2023. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Veszett fejsze nyele. Aláírtad, és evvel a sztori vége. De amúgy nem írtad le, hogy egész pontosan hogyan történt. Hogyan estél el? Az elesés okozata köthető munkáltatói hanyagsághoz?

Gyufagyárban dolgoztam, ott volt egy srác, akit az egyik gépnél baleset ért, hirtelen lángra lobbant vagy ilyesmi, a lényeg, hogy égési sérülése lett, és utána vagy egy hónapig beteg volt. Úgy állapították meg, hogy nem az ő hibájából történt, így 100%-os táppénzt kapott, a fizetésének megfelelő összeget. Kártérítési igény vagy ilyesmi fel sem merült. Te mekkora táppénzt kapsz?

2023. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

A szó elszáll, az írás megmarad, de a szó rögzülhet felvételen;)


A munkáltató lehet hibás, amennyiben a padló nem csúszásmentesített. A munkáltató munkavédelmi ruházat viselését-létét nem biztosította.


Felmenthető a munkáltató, ha te nem viseltél munkavédelmi előírásnak megfelelő cipőt-ruházatot-védőfelszerelést vagy más esetben bódító szerek hatása alatt álltál vagy még fegyelmezetlenül tevékenykedtél.

Biztonsági kamera felvétel???


Per esetén szevasz munkahely.

Per nyerés esetén némi lóvé és -ügyvédi jutalék.

Per vesztésekor nuku meló + ügyvédi jutalék + perköltség kifizetése.

2023. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!