Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely az utazási költségté...

Munkahely az utazási költségtérítéshez kötelezhet a lakcímkártyám bemutatására?

Figyelt kérdés

Bemásolom lentre hogy mit ír a törvény, nem látom hogy bejelentett lakcím kellene hozzá.


Most a munkahelyem kitalálta hogy kell a lakcímkártyám és csak a bejelentett lakhelyemig fizetik a máv bérletem.


Megtehetik ezt?


Nem a bejelentett lakcímemen lakok, már nem is kötelező 1-2 éve.


———————-


39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről


munkába járás:

aa) a közigazgatási határon kívülről a lakóhely vagy tartózkodási hely, valamint a munkavégzés helye között munkavégzési célból történő helyközi (távolsági) utazással, illetve átutazás céljából helyi közösségi közlekedéssel megvalósuló napi munkába járás és hazautazás

(…)

lakóhely: annak a lakásnak a címe, amelyben a munkavállaló él, illetve amelyben életvitelszerűen lakik;


2023. febr. 24. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérheti, hogy valahogy igazold, hol laksz.
2023. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Ezt hogy tudom megtenni?

2023. febr. 24. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Én ezt szétadnám. Lobogtatnám a lakcímkártyám, ami 190 km-re szól a valódi lakhelyemtől (és munkahelyemtől), és kérném a benzinpénzt. Iiiigen, minden nap édesanyámtól járok be, de ezért a helyért bármit <3
2023. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Lakcímkártyával... 🤷 Amúgy nekem sokáig volt lakhelyem is és tartózkodási helyem is, mert nagyon nem egy helyen volt a kettő, másként meg nem tudtam ügyeket intézni, orvoshoz menni (másik megye volt).
2023. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

Hát ja, amúgy a bejelentett messzebb is van, szóval ezt be is lehetne játszani, csak vonattal járok, viszonylatra szóló bérletem van.


#4

Írtam hogy nem a bejelentett lakhelyemen élek. Nem is tudom bejelenteni, így nem kerül rá a lakcímkártyámra.

2023. febr. 24. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Félig-meddig viccelődtem (3-as vagyok), nálam sosem kértek igazolást, se lakcímkártyát, se szerződést, semmit, sőt, az előző két munkahelyemnél három rubrika volt, állandó lakcím, ideiglenes lakcím, VALÓDI lakcím. Utóbbit bemondásra elhitték, mert tudták, mi a helyzet itthon. Legjobb volt, mikor be kellett mennem a HR-re, hogy Noname utca 2/4-ről változott a lakcímem Noname Utca 3/6-ra. Néz rám a hölgy, hogy "te tényleg egy lépcsőházzal költöztél arrébb?!" Mondom igen, papucsban hordtuk át a cumóm, de már nem ott lakok. Azt hitte, szívatom.
2023. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor felvettek regisztrálásra került a lakhelyed.

Ha ettől eltérő pontig kéred az utazási támogatást akkor rá fognak kérdezni miért. De ha megindokolod, el fogják fogadni, max kérik, hogy regisztráltasd mint tartózkodási helyet.

Ha kiderül, hogy a nagyobb támogatás miatt hazudsz akkor valószínűleg kirúgnak.

2023. febr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!