Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit keres egy takarító...

Mennyit keres egy takarító nyolc órában illetve egy vagy két műszakban? Nettó?

Figyelt kérdés

2023. febr. 24. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan bérekről hallottam, hogy 220 ezer, illetve 160 ezer (két különböző iskolából...)


Ilyen állások után érdeklődtem (kénytelen vagyok szakképzetlennek minősíteni magam, mivel 13 évig ápoltam haldokló édesanyámat és így kiestem a munkaerőpiacról huzamosabb ideig.)

2023. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 150-160 ezer körül hallottam, de nem vagyok benne biztos hogy nettó
2023. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy műszakban minimálbér, kettőben minimálbér+műszakpótlék. Már ha nem "okosba" jelent be a munkáltató.
2023. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 műszak: minimálbér + bérpótlék: nettó 154e + 10e.
2023. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Itt igen, Magyarországon túl fél millió feletti a munkabére nettóban(!) egy takarítónak
2023. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szakképzetlen munka nem csak takarító lehet.

Másfelé nem gondolkodtál? Pl iskolai menza (szinte mindig van felvétel) vagy valami raktári munka.

2023. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon keveset.

Senki nem becsüli azokat az embereket, akik azért felelnek, hogy rend legyen, tisztaság legyen, fertőtlenítve legyen.

Szívják a sok vegyszergőzt, nyúlkálnak a legundorítóbb mocskokban, cipelik a nagy zsák szemeteket, üvegeket.

Lenézik őket, de ha valami nincs rendben, akkor egyből hiányoznak.

Leszólják őket, pedig az egyik legfontosabb munkát végzik.

2023. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Le vannak becsülve, alul vannak értékelve, pedig nem sok ember végezné el azt, amit ők csinálnak.
2023. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A takarítói állás sem mindegy, hogy hol.

Egy állami intézménynél minimálbér és esetleg rájön valami cafetéria juttatás, de nagyon más nem (persze a műszak és éjszakai pótlék, amennyiben vonatkozik rád, az is, de csak a törvényi minimum).

Egy fél állami helyen is hasonló a helyzet (tehát állami tulajdonú, de nem versenypiaci hely), talán ott egy nagyon kicsivel több a pénz. Ez olyan 10% körüli pluszt ad.

Versenypiaci (magán)cégnél függ, hogy milyen típusú takarító. A "mezei" kézi takarító (tehát aki csak kézi takarítást csinál és csak takarítást), az nettó 200-300 között keres (erősen függ, hogy mekkora cég, mennyire fontos és alapos a takarítás, melyik régióban van...stb.), a gépi takarítók kicsivel többet szoktak kapni (ez nem a tesco-ban a takarítógépes kiskocsis melót jelenti, hanem mondjuk kárpités szőnyegtiszítók, üzemi takarítók, kiszállásos takarító cégek emberei, magasnyomású burkolat/falazatmosók...stb.).

Magánalapon gondolva vállalkozásban meg tőled függ. Volt ismerősöm fia csinálta magánban EV-ként kb 4-500 ezres totál nettóra jött ki, bár nem 8 órában nyomta (bevétele közel milliós volt, amiből lejött az adóként 50ezer, tb-re 9 ezer körül fizetett, magánbiztosításra 35-t, magánnyugdíjra 50-t rakott, akkor még volt fundamenta, arra talán 30-at, plusz jöttek az anyagköltség, a gépjárművet bérelte, üzemanyag...stb., szóval nagyon facán élt belőle, aztán lelépett külföldre targoncázni többért) Ő eléggé sokféle takarítást csinált. Autókat takarított teljesen, járt medencét pucolni, különféle nagyobb házakhoz teljes takarításokra (tetőtől pincéig mindent), szóval sokrétű volt.

Viszont, ha otthon ápoltad anyukád olyan sok időn át, akkor inkább az egészségügy felé nézegess. Alapképzéssel jobban jössz ki államiban, mint a takarítók. Magánban detto. A gyorstalpalót nem vészes lerakni és utána is tudod képezni magad. Emberből meg hiány van a szférában.

2023. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!