Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak olyan kollégák Nálatok,...

Vannak olyan kollégák Nálatok, akik szinte aggódva figyelik a vármegye bérlet bevezetést?

Figyelt kérdés
Nálunk egyértelmű, hogy utazási költség térítés címen a minimális 18 Ft / km lesz biztosítva. Így a benzin árak mellett sokba kerül a munkába járás. Ennek ellenére 1 kolléganő és egy férfi kolléga attól tart, hogy májustól a vármegye bérlet kötelező lesz. Számukra egy ilyen változás napi 50 perc gyaloglást, és így kb 65 - 70 perc napi többlet menetidőt jelentene, az utazás költsége viszont nem érné el a havi 2000 Ft-ot sem. Mindkét kolléga egészséges, az 50 perc napi séta nem jelenthet nekik gondot, sem kisgyerek, sem gondozásra szoruló idős szülő nincs. Úgyhogy nem igazán értjük, hogy miért nem örülnek inkább a vármegye bérletnek.

2023. febr. 27. 19:28
1 2
 1/13 Lilluci27 ***** válasza:
91%
Nincsenek
2023. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Naponta egy óra plusz utazgatás és ti nem értitek, mi a gond? Azért, mert nincs gyerekük, ne ti akarjátok már beosztani az idejüket. Jóhogy nem már tapsoljanak, mert napi +1 óra megy a levesbe.


Fúbaszki, szeretem ez ilyen embereket. Attól, mert fiatalok, még nyilván nekik is van házimunka, hobbik, esetleg pihenni szeretnének. Vagy van valami olyan dolguk, amiről tu nem tudtok.

Igazából semmi közötök hozzá.

2023. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy ez az 50 perc gyaloglás ideális időben még okés. De mikot 40 fog lesz? Vagy télen, a rohadt hidegben? Vagy szakadó esőben, szélben?
2023. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kérdés arra irányult, hogy a 18 Ft / km költség térítés messze elmarad a tényleges utazási költségtől. Ez a bérlet konstrukció jelképes összegre redukálja a költséget. Ez viszont azzal jár, hogy az utazás ideje megnő. Mi ér többet? Azért dolgozol, hogy bejárhass dolgozni, mert a fizetés nagy százaléka elmegy tankolásra, vagy bevállalsz kis kényelmetlenséget a gyaloglással, de megmarad a fizetésed.
2023. febr. 27. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Kis kellemetlenség? 50 perc gyaloglás esőben, hóban, tűző napon NEM kis kellemetlenség. Ne játszd, hogy nem érted.
2023. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindenkinek éri meg 50 perccel többet gyalogolni. 🤷‍♀️
2023. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk senki sem aggódik.

Bérlettel miért kell a kollégádnak többet gyalogolnia?

2023. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Lol ki akar 1 orat setalgatni 🤨 meg ha rendes oraberbe kifizetnek akkor se. A szabadidom fontosabb meg hat van aki jar edzeni is.. ami pont eleg mozgas neki
2023. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Autóval gyorsabb, kényelmesebb, még ha drágább is. De be tudok normálisan vásárolni meló után és nem kell cipekedni óra hosszát. Ráadásul akkor jövök - megyek amikor akarok, nem vagyok kiszolgáltatva a tömegközlekedésnek. Nem kell sokadmagammal a buszon nyomorogni... várni az esőben, tűző napon, hidegben, sötétben... Nekem az a plusz költség megér ennyi kényelmet.
2023. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Én, mint tömegközlekedő, egyáltalán nem díjaznám az 50 perc sétát. Eleve max 40 perc,amit hajlandó vagyok utazással tölteni (séta, BKV minden). Gondolj bele kérlek, hogy azt az 50 percet nemcsak oda,de vissza is meg kell tenni. Annyival kevesebb idő jut az otthoni, szabadidős dolgokra. A 8 óra vagy nem tudom hány óra munkaidőn kívül még órákat utazni? Ne már. Attól, hogy nincs gyerekük még fiatalok, még nekik is van életük.
2023. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!