Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Havi kötelező óraszám mennyire...

Havi kötelező óraszám mennyire korrekt ha így számolják?

Figyelt kérdés

Munkahelyváltás folyamatában vagyok de elbizonytalanodtam.


Hoteles recepciós állás lenne 12 órás műszakokkal.


8 órás bejelentéssel.

És azt mondtak 180 a havi kötelező óraszám 15 alkalom/nap ugyebár.

Nem értem hogy ez csak ilyen hasra ütés szerű lehet náluk hogy ne legyen túlóra…


Ez ugye nekem nem túl szimpatikus mert ha a hivatalos munkaidő naptárat nézzük ebben az évben talán egyszer több a havi kötelező óraszám a 180 óránál.

Pl áprilisban csak 144 óra, azért a 180 óra így nézve elég nagy csalás szerintem.


Ugye korrekt úgy lenne hogy mész mondjuk akkor 15 napot de ha több mint a hivatalos kötelező óraszám az adott hónapban amennyivel több órád jön ki az túlórának minősül.


Ki mit gondol, tapasztal erről? Máshol is így van?



2023. febr. 28. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem létezik olyan, hogy "havi kötelező óraszám". Az áprilisi 144 óra azokra vonatkozik, akik napi 8 órát dolgoznak, és ünnepnapokon és hétvégéken nem dolgoznak. Ha a te munkaszerződésedben nem ilyen munkarend van megállapítva, akkor ennél kevesebbet vagy többet is dolgozhatsz.
2023. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ebben az országban nincs az a bíróság, amelyik melléd áll, ha munkaügyről van szó, - tehát akkor jössz ki a legjobban az ügyből, ha nem is agyalsz rajta!

Lehet okoskodni, de a legpozitívabb végkifejlet is csak annyi lehet, hogy "féldiplomatikusan" leszerelve elhajtanak, - miközben szemközt röhögnek.

2023. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Folyamatos, 12 órás műszaknál a kötelező, vagy inkább elvárt óraszám mindig annyi, amennyit egy 8 órás műszakban dolgozónak az adott hónapban, hétköznap dolgoznia kell. Áprilisban 20 munkanap lesz, az az 160 óra a cél. Persze ezt egy cégnél, 12 órás műszakban vagy alul vagy felül lehet múlni, ez beosztásfüggő. Én pl egyik héten kettő, a következő héten pedig 5 napot mentem, voltak plusszos és minuszos hónapjaim, ezért a cégek 3 hónapot vesznek alapul, és ennek végén ha marad plusz nap vagy óra, akkor azt vagy kifizetik, vagy plusz pihenőidőként kiadják.

8 órás bejelentésnél nem tudom mi lehet a svindli, de ha többet dolgoztat mint amennyit az adott hónapban, egy 8 órás dolgozónak kell, akkor a felette lévőt túlórában kellene szerintem kifizetni.

2023. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkavállalót a 23T1041-es nyomtatványon kell bejelenteni a NAVhoz, HETI óraszám megjelöléssel. Nincs olyan bejelentési lehetőség, hogy napi akárhány óra.

A munkáltatód teljes munkaidőben jelent be, heti 40 órával.

Alkalmazhat munkaidő keretet, ahol a munkaidő keretes hónapok munkaóráinak számát kell ledolgozni a munkaidő kereten belül. Mint ahogy a 3-as is írta, 3 havi munkaidő keretnél pl ebben az évben az első negyedévben 176+160+176=512 óra.

A lányom is így dolgozik hotel recepción, 3 havi munkaidőkeretben, műszakonként 12 órát. Náluk az általános beosztás: 1. nap nappal, 2. nap éjjel, 3. és 4. nap szabad. A szabad (beosztás nélküli napok száma nő, attól függően, hogy hány munkaóra és hány ünnepnap, pihenőnap van a 3 hónap alatt és mennyi szabadsága van az illetőnek, amit akkor vesz ki.

Ha jó a munkaszervezés (a dolgozók munkaidő beosztása) és van elég dolgozó, akkor túlórázni sem kell.

Ha túlórázni kell, a munka törvénykönyve alapján ki kell fizetni, vagy szabadnapot adni helyette.

2023. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tehát a 180 óra fair vagy csak azert van kitalálva hogy ne kelljen tulora penzt adniuk?


3 honapos elszamolasrol nem volt szo, nincs ilyen naluk.

2023. márc. 1. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem így kell nézni, hogy fer vagy sem. Nem a munkáltatót védem, csak ehhez az álláshoz egy ilyen feltételt szabott, és vagy elfogadod vagy sem. Ez majdnem olyan mint, hogy valaki elfogadja a 3 műszakos munkarendet, aztán azon elmélkedik, hogy éjszaka dolgozni fer vagy sem.

Másfelől én is úgy gondolom, hogy a törvényileg előírt havi munkaidőn felüli óraszámot túlórában kellene kifizetnie, vagy kiadni pihenőben.

2023. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!