Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretnék az informatika...

Szeretnék az informatika irányába elindulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék az informatika irányába elindulni. Több álláshirdetést láttam (pl. Számítógéphálózat- és rendszertechnikus), amikben szívesen dolgoznék. Tudnátok segíteni, hogy hogyan kezdjek bele az informatikába? Mennyi idő mire elérek egy álláshoz szükséges szintet?


Előre is köszönöm!



2023. márc. 3. 10:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#3

"Mit dolgoznál? Mi érdekel?

Mit dolgoztál eddig?

Milyen végzettséged van?"


Eleinte irodai munkásként, adminisztrátorként szeretnék elhelyezkedni, és amellett fejlődni. A rendszergazda, weblapok, szoftverfejlesztő és szoftvertesztelő irány érdekel.

Csak érettségim van, és gyárban, takarmányfeldolgozó cégnél voltam eddig.

----------------------------


#4

"Mondjuk jó lenne tudni, milyen szinten vagy most..."

Az alap számítógépes ismereteket tudom.

----------------------------


#5

Megkérhetnélek, hogy elküldd privát üzenetben?

----------------------------

2023. márc. 3. 16:32
 12/12 anonim ***** válasza:

Arra számíts, hogy kemény menet lesz, mire ezt meg tudod valósítani. Az, hogy van érettségid, az mindenképp pozitívum, viszont gyakorlatilag szinte nulláról kell eljutnod arra a szintre, ami még egy aktívan tanuló embernek is jópár évébe telik. Azért az egyes szakterületek között is hatalmas különbségek vannak, sőt, szakterületen belül, az egyes munkahelyek között is. Mondjuk láttam én már olyan "rendszergazda" állást, amit el lehetett látni közepes szintű felhasználói ismeretekkel, annyi plusz elvárás volt, hogy azért legyen képes az illető Windowst telepíteni. Aztán mondjuk amikor valami valódi informatikai probléma adódott, akkor meg hívták a külsős szakit, ami azért szerintem elég gáz... De egy komolyabb helyen a rendszergazda munkához is komoly tudás kell.

Első körben azt kellene eldöntened, hogy melyik terület irányába akarnál elmozdulni, ugyanis egész más dolgokat kell tudnia mondjuk egy adatbázisprogramozónak, mint egy általános rendszergazdának.

2023. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!