Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félbehagyott egyetem és...

Félbehagyott egyetem és munkakeresés?

Figyelt kérdés
Abbahagytam az egyetemet, mert nem jött be a szak. Most viszont munkát keresek és ha megkérdezik hogy miért hagytam abba, nem tudom hogy ez megfelelő válasz lenne, vagy inkább egy red flag a munkáltatók számára. Ha utóbbi, akkor mit érdemes válaszolnom helyette? Azt ne írjátok hogy hagyjam ki, mert akkor meg több év üresjárat lenne az önéletrajzomban, amit meg pláne nem tudom hogyan magyaráznék ki.

2023. márc. 6. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Milyen szakot hagytál abba? Egyébként családi okok miatt hagytad abba, az mindig bejön, mert nem fogják tovább firtatni.
2023. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az abbahagyás helyett azt mondanám, hogy felfüggesztetted/szünetet tartasz és majd levelezőn szeretnéd befejezni, ha rendeződnek a dolgaid.
2023. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kermark

alapból egyetemre se akartam menni, a szüleim erőltették hogy "muszáj" tanulnom valamit (van szakmám amúgy), ez meg szimpatikusnak tűnt, aztán egyre kevésbe lett az :D

2023. márc. 6. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Családi és anyagi okokra kell hivatkozni, és tovább nem fogják erőltetni.
2023. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kermark amúgy se adott volna olyan skillt, ami feltétlen kell munkavállaláshoz. Ha gépészmérnökit/jogot hagytál volna ott, az más lenne.
2023. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!