Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet a munkaadód arra,...

Kötelezhet a munkaadód arra, hogy átmenj egy másik céghez?

Figyelt kérdés

A cégnek akinek dolgozom, átadja a munkát az alkalmazottaival együtt egy másik, nagyobb cégnek. Bár a cég nem szűnik meg, csak kisebb lesz.

Ez azt jelenti, fizetés igaz ugyanaz, de új szerződésem lesz, máshol kell kezdenem. Ha szeretnék maradni (mint mindenki) hogyan kell ilyenkor eljárni?

Kötelezhet erre a cég valakit?



2023. márc. 13. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, de elbocsáthat.
2023. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szabadon dönthetsz arról hogy aláírod az új szerződést, vagy elfogadod hogy leépítenek.
2023. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenkor szoktak örülni a dolgozók, hogy a másik cég átveszi őket. Természetesen ez nem kötelező, akinek jobb lehetőségei vannak, menjen oda dolgozni.
2023. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, de ez nem irodai munka, egy kis privát cég aminek a felét elveszi egy nagy multi. Többek között elveszik a céges furgonomat, amit hazavihettem, plusz messzebb kezdek a lakhelyemtől reggelente amit tömegközlekedéssel kell megoldanom.

Én tudom, nincs más mint leépítenek, de nem így van kommunikálva. Viszont vannak emberek akiknél régebb óta ott vagyok, ugyanabban a pozícióban, de mégis megtartják. Ami nem fair. Ilyenkor tényleg nincs mit tenni?

2023. márc. 13. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló, még a covid előtt. 2 cég megbeszélte az alkalmazottak bérét és az átvevő cég, mindenki kb 20%-kal kevesebbet akart fizetni. Az élelmesebbje jól kiröhögte az új céget és eljött onnan.
2023. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, mondhatja azt, hogy megszünteti egyik tevékenységet, és mindenkit elbocsát, aki abban dolgozott. Ha meg nem vagy együttműködő, a másik cég fel sem vesz.
2023. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Viszont vannak emberek akiknél régebb óta ott vagyok, ugyanabban a pozícióban, de mégis megtartják. Ami nem fair."


Biztos jobb munkaerő volt.

Ha le kell építeni 10 emberből 5-öt, akkor (néhány korlátozás betartásával) szíve joga eldönteni, melyik 5-öt küldi el.

2023. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!