Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnád megfogalmazni,...

Hogyan tudnád megfogalmazni, hogy mi a baj a túlzó céges identitásépítéssel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor egy multi, de főleg egy MLM-cég úgy tesz, mintha mind egy nagy család lennétek, értékrendet akar átadni, közös programokat akar szervezni - mlm-berkekben színpadi szólamok meg közös dalok is vannak, mint valami misén.


Érzem, hogy ez nagyon "cringe", de nem tudom objektíven megfogalmazni, hogy miért. Ti mit gondoltok erről?


2023. márc. 13. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy semmi szükség rá, ráadásul nem is használ.


Meg, hogy önbecsapás, idővel kibukik, hogy nincs mögötte semmi.

2023. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Na az ilyenekből én inkább teljesen kimaradok :d még a céges buliba sem járok el..nem kell nekem ez, örülök ha nem vagyok ott plusz programokat ne szervezzenek nekem de semmit xd (amúgy a legtöbb munkatársam ennek a teljesen ellentét) minden szarba benne vannak…de hagyjuk már
2023. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vezetőknek ez teljesen okés, akkor inkább nem mondanék semmit. 1 ember miatt úgyse fognak változtatni, több évtizedes hagyományokon.
2023. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fuj. Isten őrizz. Elég a kötelező munkaidő, dehogy kellene az egész a nyakamba szabadidőmben is. Azért van, mert az egész életedet bekebelezik semmi nem elég.
2023. márc. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy elvárják, hogy teljes valódban beolvadj a cégbe és mindent ennek rendelj alá,mert ez a családod és a családod nem hagyod cserben (miközben az otthoniakat,a külsős kapcsolataidat elhanyagolod). Dolgoztam olyan multinál,ahol rengeteg embert bekebelezett ez a céges kultúra, és rossz volt rájuk nézni. Semmi másról nem lehetett velük beszélni, és ez nagyon szomorú volt :(
2023. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk (tech multi) rengeteg csapatépítő meg egyéb esemény van, de ezek csak lehetőségek. Egyik sem kötelező, de nem is sugallják ezt. Pláne, hogy céges szinten hirdetik, nem is csak irodánként vagy csapatonként.

Nekem tetszik, hogy van, nem gondolom túlzásnak. Egyszer voltam egy ilyenen, kb mikor kezdtem másnap és tetszett. Több is lett volna, de azokon nem voltam, mert más jellegű volt a program. Tervezek menni még, de eszemben sincs mindre. (1-1.5 hónapja vagyok a cégnél)

2023. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az MLM-nek a hülyítés a lényege, különben senki nem csinálná.

Egyébként pedig azért nem árt, ha egy szinten azért van kollektíva, és az emberek tisztában vannak vele, hogy közösen egy közös célért dolgoznak

2023. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában az a baj vele, hogy bort isznak és vizet prédikálnak. Úgy kell tenni, mintha hú de happy lenne mindenki, közben a tényleges problémákkal nem foglalkoznak, hiszen minden oly csodás. Egyszer csak kiderül, hogy közben mindenki ezerrel bújja az álláshirdetéseket.
2023. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!