Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mérnökinformatikusok, üzemmérn...

Mérnökinformatikusok, üzemmérnökinformatikusok, gazdaságinformatikusok miről szól a munkátok?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikusok, üzemmérnökinformatikusok, gazdaságinformatikusok miről szól a munkátok?

Egyetem után mennyire volt nehéz/könnyű elhelyezkedni?

Hogyan kell elképzelni aki az előbb említett szakokat választja, mivel foglalkozik?



2023. márc. 20. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Gazdaságinformatika: én üzleti intelligencia területen kezdtem dolgozni, alapvetően a data lineage-ben lévő hibákat tártam fel ebben a pozícióban, jelenleg viszont adattárház fejlesztésében dolgozok. Felmérem az üzleti igényt, elkészítem a dokumentációt, élesítés után tesztelem az eredményt.

Nálam az út BI-hoz fokozatosan történt, nem informatikusként dolgoztam a cégnél előtte, és már diploma előtt is felvettek. Én azt látom, hogy pályakezdők közül előszeretettel válogatnak a gazdaságinformatikusok közül ennél a két pozíciónál, noha az üzleti intelligencia elég összetett, és nem feltétlenül ők válnak be, hanem sokszor gazdasági, üzleti szakemberek, akik aztán sokat tanulnak még.

2023. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

Gazdinfó:

Nagyon kevés benne az "informatika". Tipikusan olyan pozíciókra jó, ahol előnyt jelent a diploma, de nem kell az egyetemen tanított tudást. Tehát például ha sima backend vagy frontend fejlesztő akarsz lenni.


Üzemmérnök:

Egy nem is bsc. Nem kapsz diplomát. A Mérnökinformatikus képzés lebutított tesója. Itt is van matek, de nagyon egyszerű a mérnökinfóhoz képest és sokkal több a gyakorlatias tudás. Itt azt hiszem a BME-n nem csak 2 hónap kötelező gyakorlat van, hanem a képzés részeként kb 1 évet eltöltesz egy cégnél. Tehát elég sok tapasztalattal jösz ki.


Ettől függetlenül ez is olyan képzés, amire akkor menj ha nem csak nem kell az egyetemen tanított tudás, de még diploma sem. Ez a szak arra jó, hogy nagyon pici elméleti tudás átadása után, adjon pici gyakorlatot meg munkatapasztalatot. Lényegében ha bootcampre mennél, akkor ez egy jobb, ingyenes alternatíva.


Mérnökinformatikus:

Ezzel a diplomával az informatikán belül minden munkakör elvégezhető. Persze nem úgy van, hogy minden mérnökinformatikus mindehova jelentkezhet és fel is veszik. Inkább úgy képzeld el, hogy egyetemi tanulmányaid során tudsz különféle specializációkat választani és 1-1 adott irányban eltudsz indulni, de lényegében mindegy informatikával kapcsolatos területre/pozícióra be tudsz törni.


Ez egy igazi diploma. Ezzel könnyen tudsz Msc-re is menni.


(Gazdinfóval nem tudnál Mérnökinfós Msc-re menni, vagy bármi komolyabb infós Mscre. Vagy ha igen, akkor plusz kredit teljesítéssel ha jól tudom, hiszen a gazdinfó nem adja meg a kellő infó és természettudományi alapokat (pl.: matek, fizika) )


Én mérnökinfóra mentem. Rettenetesen nehéz volt, de nagyon könnyű volt az elhelyezkedés jó pénzért. Sima backend szoftverfejlesztő vagyok + pici devops.

2023. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 2.!

Az üzemmérnök informatikus valóban nem BSc, hanem BProf. Azonban, mint az a “B” betűből is látszik, ugyanolyan alapfokozatu diplomát ad, mint a BSc.

Az lehet, hogy eltér a képzés és kevesebb az elméleti háttér, azonban a jelenlegi oktatási rendszerben alap(BSc, BA, BProf) és mester (MSc, MA, MBA) fokozatú diplomák léteznek.

Alapvetően téves tehát, hogy nem ad diplomát, a BSc-vél azonos alapfokozatú diplomát ad.

2023. márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!