Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárban próbanap?

Gyárban próbanap?

Figyelt kérdés
Mit kell felvennem gyárban első próbanapra? Csak időpontot adtak.

2023. márc. 22. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

"Mit kell felvennem gyárban első próbanapra?"


Kényelmes ruhát. Valószínűleg olyan felszerelést ami szükséges a gyárterületen belül ott fognak adni. Nem elvárható, hogy egyből munkavédelmiben meg sisakkal menj dolgozni láthatósági mellényben.

2023. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Azt ugye tudod, hogy mint próbanap, az illegális?


Mi lehet a jogszerű megoldás a próbanap helyett?

Lakva ismerszik meg az ember – tartja a mondás. Ez bizony igaz a munkaviszonyra is. Csakis a tényleges munka során derül ki, hogy a munkavállaló el tudja-e látni a feladatot, és a munkáltató megfelelő munkahelyi körülményeket biztosít-e. Mindkét félnek fontos, hogy a munkaviszony elején viszonylag könnyen tudjanak búcsút mondani egymásnak. Ezért létezik a próbaidő.

2023. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Robotolni fogsz 3 műszak,nem lesz életed.Én csináltam,majd megtudod. Csak szóltam, peace
2023. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Fehér ing, öltöny, nyakkendő.


Hülye vagy? A próbanapot nem fizetik ki és nem is munkaviszony! Ne menj bele.

2023. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2023. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Efo-sként szokták próbamunkáztatni az újakat. Mi könyveltünk gyártó cégnek, az újakat az első hónapban a 15 napot efo-sként dolgoztattuk, hogy bírja-e a 3 műszakot. Ha ezután is megmaradt utána vettük fel határozatlan szerződéssel 3 hónap próbaidővel. Még mindig jobb ez, mint mikor felveszed, lepapírozol mindent, aztán 3 nap után kb köddé válik a dolgozó.

Hivatalosan olyan, hogy próbanap nincs, de az egyszerűsített foglalkoztatás keretében ki lehet próbálni a leendő dolgozókat. Ilyenkor nap végén meg kell kapni a fizut, illetve legyen gyanús ha nem kérik el az adóazonosítót és a táj számot.

2023. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A próbanapról és a válaszokról jutott eszembe: egyik vidéki városkában, pontosabban megyeszékhelyen az egyik kereskedelmi üzletlánc (NEM élelmiszer) a nyári szabadságolásokat úgy oldotta meg, hogy meghirdette az eladói és üzletvezető helyettesi állásokat, a jelentkezők egy részét pedig behívták 2-3-4 próbanapra. Aki bement próbanapra kiállt önmagáért azt egyszerűsített foglalkoztatásba bejelentették. Aki valóban azt gondolta, hogy próbanap alapján ítélik meg a további sorsát és a sikeres felvétel reményében inkább hallgatott, annak pár próbanap után megköszönték a jelentkezését, de sajnos nem felelt meg.....
2023. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

"Robotolni fogsz 3 műszak,nem lesz életed."


Igen, dolgozni kell.

2023. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Imádom, amikor az ilyen jellegű kérdésekre az a válasz nincs próbanap és dilis a kérdező. Természetesen az előbbi igaz, de sajnos nem mindenki tanul tovább, mint aki ezt írja vagy mint én és dolgozik olyan helyen, ahol ezt be is tartják.

Én csak úgy dolgoztam mindig, hogy az első naptól be voltam jelentve és x hónap próbaidő volt (állami szférában 6 hónap, amúgy 3), de körülöttem van olyan, aki vendéglátásban robotol és az elmúlt 15 évben nem emlékszem olyanra ne lett volna "próbanapon" és nem azért, mert hülye és ne tudná az nem oké. Annyi változás van, hogy már EFO a kedvelt, de az két hétig és csak utána jelentik be őket HA egyáltalán.

Hozzá kell tennem kereskedelemben is pontosan ez megy ( természetesen nem a nagyoknál, de ami nem SPAR, Lidl stb. az kb mind "ügyeskedik").

Szóval nincs, de mégis van maradjunk annyiban.

2023. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező : én egyszer voltam gyárban (Bp.) és nagyon örültem egyből ott is hagyhattam őket, konkrétan kaptam ruhát mibe kell átöltözni, de akkora nadrágot, hogy leesett rólam ( 56 kg vagyok az meg L - es volt minimum, de azt mondták most nincs kisebb). Mivel be kellett öltözni teljesen, kesztyű, hajadra sapi, magad elé cucc stb. gondolhatod milyen jó volt így dolgozni IDŐRE, a nadrágot nem tudtam fél kézzel fogni. :D

Mosdóba nem mehettem ki, hogy valamivel "felkössem" legalább, mert ugye azt is csak adott 10 percben lehetett.

Milliárdos bevételű cég, de zárható szekrény nem volt a telefon / irat/ kulcs meg nyilván nem lehetett nálad zsebedben, rákérdeztem el lehet-e zárni valahol erre a válasz majd ha fixen vagyok már. Mondom elnézést addig nem gond ha lenyúlják a cuccaimat vagy hogy van ez? Senkit nem megbántva, de a dolgozók 80%-a ukrán volt, egyszerűen kérdezni alig tudtam valakitől öltözőben, hogy hova kell mennem vagy hol a mosdó stb.

Na szóval életemben nem örültem úgy semminek, hogy napi bejelentés volt csak és másnap már nem mentem, éhen halok inkább mint gyárba menjek 100x inkább takarítani fogok ha nem lesz munkám, de ez életem legpocsékabb élménye volt és a kérdésedről egyből be is ugrott ( főleg a remek nadrág...).

2023. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!