Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát lenne célszerű...

Milyen munkát lenne célszerű így vállalni? Lehetséges, hogy ezért esek el több lehetőségtől, csak direkt nem mondják meg?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, sajnos még érettségim sincs,jelenleg 11-es vagyok estin. Angol nyelven társalgási szinten beszélek, de ezen kívül egyenlőre semmi nincs, amit fel tudnék mutatni, ráadásul enyhén sántítok ( mindent meg tudok csinálni, maximum hamarabb elfáradok ). Ebből kifolyólag nem annyira bírom a nehéz fizikai munkát, de tisztában vagyok azzal, hogy jelenleg más lehetőség így nem nagyon van. Voltam már raktárban, rövid ideig pénztáros, gyárakban is. Most viszont, hogy már egy ideje keresek állást ( ami ráadásul részmunkaidőben kellene az iskola miatt ), nem igazán kapkodnak utánam, ráadásul az interjúkon sem tudok határozott lenni, rengeteg félelmem és komplexusom van, szorongok. Arra is gondoltam, hogy ez sokkal inkább hátrány lehet, mint a ,, bicegésem”, de közben nagyon jól tudom, hogy egy versenyre épülő világban köztem és egy teljesen egészséges közül az utóbbit fogják választani. Későbbi terveim között szerepel egy nyelvvizsga vagy nyelvszak egyetemen, ( attól függ, felvesznek e) ezzel esetleg el lehet helyezkedni kicsit kényelmesebb munkahelyen? Több leszek a munkáltatók szemében, ha már lesz papírom? Szívem szerint valami gazdasági szakot végeznék, de sajnos diszkalkuliával inkább nem kínzom magam ezzel az iránnyal.

2023. márc. 24. 00:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tudom számít e, de nem vagyok leszázalékolva és nem is kérek belőle.
2023. márc. 24. 00:20
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát sajnos érettségi nélkül..nem sok esélyt látok, max valami betanitott gyári munkára. Mindenképpen a tanulást folytasd továbbra is.
2023. márc. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nehéz lesz így. Érettségi és speciális tudás nélkül tényleg csak a betanított munka marad, abból is max. a könnyű fizikai, mert ugye a nehéz nem megy neked. Esetleg angol korrepetálás általános iskolásoknak?

Viszont a sima angol nyelvszakot nagyon gondold meg, az a diploma kb. semmit nem ér.

2023. márc. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oroszra szeretnék menni majd.
2023. márc. 24. 00:47
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Visszakérdezek: amit eddig csináltál, azok közül melyik munka miért tetszett vagy miért nem? Pl. voltál pénztáros, az ülő munka (ez előny), de a diszkalkuliád nem volt-e akadály? Ha nem, szerintem válaszd azt. Ott nem lehet hátrány a sántításod sem.

Egy egyetemi nyelvszak nehéz, arról lebeszélnélek. Csak akkor lenne értelme, ha nyelvtanárként vagy a nyelv kutatójaként akarsz dolgozni.

Egyébként miért nincs érettségid, miért estin jársz középiskolába? Tudom, személyes a kérdés, de a személyiségedet, életutadat is meg kell ismernünk egy kicsit, hogy jó tanácsot adhassunk.


Csak alkalmazotti munkában gondolkodsz? Ha vállalkozó is lennél és jó a kézügyességed, lehetnél pl. varrónő. Akár alkalmazottként, akár vállalkozóként. Ha jó az esztétikai érzéked, lehetnél virágkötő. Netán műkörmös, kozmetikus, és ha bírod az állást, akkor fodrász is. Ezek nőiesebb munkák és lehetsz kezdetben alkalmazott, később pedig önállósíthatod magad. Természetesen ezeket ki kell tanulnod, tehát még évekig nem tudnál főállásban dolgozni.

2023. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5# most sem vagyok rossz tanuló, 4-es, 5-ös jegyeim vannak, az orosz nyelvet pedig nagyon szeretem, úgy érzem, menne a nyelvszak és számomra sokat jelentene egy diploma - vagy ha az nem is sikerül, legalább egy nyelvvizsga az adott nyelvből ( plusz természetesen az angol, ami mára már alap. ) Mindenképp olyan területre akarok menni, ahol hasznosíthatom a nyelvtudást. Egyébként pedig a művészetek érdekelnek, de van érzékem az íráshoz is, ezért marketing területen is el tudom magam képzelni, vagy grafikusként. Az eladói állásnál sajnos a pörgés, gyors számolás nem ment ( nem új típusú pénztárgépek voltak ott ), azért maradt abba. Egy gyár, ahol lehet ülni, nem kell nehezet cipelni ide-oda, az nem lenne rossz részállásban. Sajnos sok ilyen helyen fizikailag toppon kell lenni. Régebben azért kellett félbehagynom az iskolát, mert megszorultunk anyagilag, el kellett mennem dolgozni nekem is. Most viszont megtehetem hogy tanuljak, bár valami mellékes állás jól jönne így is.
2023. márc. 24. 01:14
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyes helyekre sokkal jobban felveszik a nyugdíjasokat és a leszázalékoltakat,előnyt élveznek ha hiszed ha nem több könnyebb munkánál is.
2023. márc. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Call center.
2023. márc. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is call center, vagy valami ilyesmi meló. Vagy msx takarítónő. Őket keresik még részmunkaidőben.


Ellenben talán nem lesz népszerű a válaszom, de diploma helyettinkább valami ülőmunkás okj-t csinálj. Gyorsabban megvan. Kb el sem lehet téveszteni, hogy van e értelme a szakmának (míg sok diploma kb haszontalan, mert nem tudsz velük elhelyezkedni).

Esetleg a bankokban időnként van ilyen képzés, ahol megtanítják az alap ügyfélfogadást. Full ülőmunka, a betanítást ők vállalják, a rendszer pedig, amivel dolgoznak, mindent kiszámol és elrendez helyettük. Adatok felvitelèn kívül nincs más dolguk.

2023. márc. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak tisztaznám, hogy sok esetben a kassza álló munka, nem ülhetsz le mindenhol.

Illetve a takarítás kemény fizikai munka.

Kérdező, jelenleg a legnagyobb hátrányod a részmunkaidő. A könnyű fizikai munka meg a gyári munkák többsége 8 óra, három szak, négy műszak, hétvégén is, plusz túlóra.Nem, hogy sulid, életed nem lehet mellette.


Melódiákon keresztül próbalkozz. Ők erre vannak felkészülve.

2023. márc. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!