Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kibírni dolgozni a...

Hogy lehet kibírni dolgozni a sürgősségin?

Figyelt kérdés

Minden tiszteletem az ott dolgozóké. Nem a munkával van a baj, hanem az emberekkel, akik büdösek, elhízottak, kezeletlen bőrrákkal, undorító kinövésekkel és zavart elmeállapottal érkeznek be az ügyeletre úgy, hogy az egész osztályon párolog belőlük az alkohol. Persze orvosként meg kell őket vizsgálni, de nehéz megtartani a poker face-t ha a hányinger környékez. Aztán ott vannak azok is, akiket bedrogozva hoz be a mentő, agresszívek, üvöltöznek, megfenyegetnek.


Nem bírom, hányingerem van, és sajnos az orvosin kötelező gyak. Senkinek nem merek erről beszélni, mert nem szeretném, ha bunkónak tartanának, de már nem bírom idegekkel.



2023. márc. 24. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából 2 opció van.


Az egyik, hogy majd idővel hozzászoksz.


A másik, hogy nem való neked az orvoslás.

2023. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Minek mentél orvosnak, ha 0 érzelmi intelligenciád van? Bántod itt embereket, miközben a mi adókból megy a fizud. Remélem elmész onnan nagyon hamar.
2023. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az orvosok nem robotok. Amúgy ez konkrétan a sürgősségin van, más osztályokon nem nagyon, úgyhogy nem erről szól az orvoslás. Egy menő magánklinikán ilyesmivel nem találkozik az ember. De el kell valahogy viselni azt a rövid időszakot.
2023. márc. 24. 18:57
 4/17 A kérdező kommentje:
Ismerek olyan kollégát, aki a vértől van extrémen rosszul. Ő se menjen orvosnak? Bár ő a pszichiátrián kötött ki, mint rezidens. Pont emiatt. Sajnos álszentség azt állítani, hogy nem lesz hányigere az embernek, ha büdös, hugyos, szaros alkeszokat lát el. Kis ideig ki lehet bírni, de azt nem értem, aki önszántaból élete végéig a sürgősségin dolgozik.
2023. márc. 24. 19:02
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

4


Pontosan, ő se menjen orvosnak. Mint ahogy skizofrén ember se menjen rendőrnek, akármennyire jó az állóképessége.


Te nem vagy orvos, meg nem is leszel, ez tisztán látszik az írásodból itt a menő magánklinikás monológoddal, tehát a kérdés provokatív.

2023. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Pff remélem, hogy nem állami képzésen lettél orvos, az én és az adózók pénzéből.
2023. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5: csak van egy idealizált képed az orvosokról, ez nem rendben van, most egy picit felsértettem ezt.

Ugyanolyan hétköznapi emberek vagyunk, semennyire nem elvárható tőlünk, hogy mosolyogjunk a büdös alkeszokra. Egy klinikára azért legalább úgy érkeznek a páciensek, hogy tisztálkodtak előtte. A félelem a vértől pedig nem akadályozza meg az illetőt abban, hogy egy remek pszichiáter legyen.

A skizofréniát nem teljesen értem, hogy miért kevered ide?!


Nem akartam provokatív lenni, csak kiventillálni magam, mert ez amúgy tabu téma. Professzionálisnak kell maradni, és baromi gyorsan ki lehet égni, ha nem ventillálja ki magát az ember. Legközelebb gondolj erre, amikor épp vizsgál egy orvos. Lehet, hogy legbelül idegesíted, de köteles eltűrni.

2023. márc. 24. 19:27
 8/17 Girlll3 ***** válasza:
15%
Megértem a kérdezőt. Ugyanis nem szociális munkás. De azt azért hozzátenném, hogy sürgősségire nem csak ilyenek kerülnek be, akik valamiért lecsúsztak a társadalmi ranglétra aljára...Egyébként nagyon sok gusztustalan dolog van, amit egy ápolt pácies is tud produkálni csak a betegségéből kifolyólag.... Bizony az orvosláshoz gyomor kell és empátia. Elkötelezettség, hogy gyógyítani akarsz. Nem feltétlen csak magánklinikán, mert erős a gyanúm, hogy akkor csak a zsozsó motivál,nem a gyógyítás.
2023. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

7


Senki nem mondta hogy nem hétköznapi ember vagy, azt sem mondta senki, hogy mosolyognod kell egy büdös alkeszra, ez a munkád, ezért kapsz fizetést, ezt vállaltad, szóval nem értem mi a problémád? Ki nem sz.rja le a hányingered? El kell menni 3 műszakba egy gyárba, aztán ott nem lesz hányingered.


Ezért kár volt kérdést kiírnod. A bolti eladónak is nap mint nap el kell tűrnie a hülyéket, meg a rendőrnek és a vízvezeték szerelőnek is. Harmadjára írod le, hogy te mennyire átlagos ember vagy, mégis azt hozod ki a végére hogy te vagy az atyaúristen mert te ezt eltűröd.

2023. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, bejön, ellátom, ennyi.

Egyébként nem kell csöveseket vizsgálnod az egy hetes sürgi gyak alatt.

2023. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!