Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik dolgoznak de keveset...

Akik dolgoznak de keveset keresnek azokat nem zavarja hogy semmire se elég a pénzük?

Figyelt kérdés

Elég sokan keresnek nettó 250 ezer alatt.

Egy ilyen iszonyatosan drága országban, és egyre drágább lesz szerintem nem sokat érnek az alacsonyabb fizetések.

Szerintem az lenne a normális ha valaki dolgozik az azért dolgozik hogy mindene meg legyen és ne nélkülözzön.



2023. márc. 31. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezt vállaltam.
2023. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Zavar, de nincs jobb lehetőségem
2023. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

"Mindene meglegyen"


Igénytől is függ. Neked sincs meg mindened, gondolom egy Ferrari nem férne bele, de havonta egy Ferrari tuti nem.

2023. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Egy kicsit tovább gyűjtök valamire, de szeretem a munkám.
2023. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

De zavart, 330-at kerestem, de csak az eletbenmaradasra volt eleg. Most nem dolgozom, es ugyanugy eletben vagyok. Neha keresgetek egy kis penzt a neten, ami eleg erre-arra. Sajat lakasom van. Gyakorlatilag alig van kulonbseg a ket allapot kozott.

(Megjegyzes: Tanulok kozben, komolyabban szeretnek freelancerkedni, de teljes allasba biztos nem megyek vissza ilyen apropenzekert.)

2023. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Lilluci27 ***** válasza:
32%
Nincs igényem nagy dolgokra, ha van mit ennem, nem fagyok meg, tudok venni néha (kb évente 15-20 ezer értkében) ruhát a kínai üzletben nekem az bőven elég. Utazni nem akarok sehova, autót nem akarok, semmi drága dologra nem vágyom...
2023. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 400-at kerestem előző helyemen, de utáltam a melót és rengeteget kellett túlórázni.


Most majdnem 300-at keresek, de sokkal nyugodtabban a napjaim, kevesebbet dolgozok. Egy csomó mindenre van időm.

Bár nagy igényeim nekem sincsenek. Kirándulni járok, és könyvtárba járok. Ezek nem kerülnek sokba, és teljesen kitöltik a szabadidőm.

2023. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

4 probléma áll fenn azoknak, akik keveslik a pénzt.


1: Nem ismerik az ELÉG kifejezést, tipikus kapzsiság, hogy ha lesz 1 milliós kocsijuk, már a 3 milliós kellene, és így tovább, soha, semmi nem elég, mert a pénz nekik cél, nem pedig eszköz. (Itt a pénz gyűlik.)


2: Idióta a költekezésük, pl. nem hinném, hogy minden negyedik embernek szüksége van iPhone-ra, vagy nem tudnak sétálni ingyenes parkolóból, vagy a mosogatószert nem 3 decinként kellene venni, ahogy a legdrágább, de sorolhatnám, nekik elég lenne a pénzük, csak éppen szarul osztják be. (Itt a kacatok gyűlnek.)


3: Lusták fejlődni. Össze tudnának gyűjteni szakmára, végig lehetne seggelni pár év alatt, de az túl macerás.


4: Kívülálló ok, amiről nem tehetnek - pl. betegen született gyerek ellátása.



Én nem keveslem a pénzem, egyik halmazt sem metszem. Azzal, hogy vezetékes ivóvíz jön a falból, máris gazdagabbak vagyunk a Föld népességének javánál.

2023. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Elég sokan keresnek nettó 250 ezer alatt."


Nettó 250.... a Bruttóm 230....

2023. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

"Össze tudnának gyűjteni szakmára, végig lehetne seggelni pár év alatt, de az túl macerás."


és MIRE MEGY vele? Azt elárulod?


Én pont ezen logika alapján összekaptam a pénzt az időt és a „seggemet“ és letettem 4 azaz NÉGY OKJ-s 54-es sorszámú vagyis emelt szakképzést... és mire mentem vele? HOva kellek velük? Sehova.

Papírt adnak ezek semmi többet, gyakorlatot NEM, márpedig csak papírral gyakorlat nélkül a kutyának se kellek 4 szakmával SE.

2023. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!