A nagyobb munkateher miatt is előbb halnak meg a férfiak, mint a nők?
Sbo-n voltunk néhány hete az apukámmal, keringési zavarokkal.
Halálra rémült, és mi is. Mikor végeztünk a vizsgálatokkal és nagy nehezen megúszta, hogy nem kellett befeküdnie, mehettünk haza mit gondolsz hova vezetett az első útja? Igen, cigit venni az esti alkoholizálásához.
Na ezért ish.
"a férfi a családfenntartó szerepet tölti be"
Egyedül tartom el magam nőként, nem szorulok rá egy férfira, de már a szüleim is kétkeresős családmodellben éltek, és kellett mindkettőjük fizetése a család megélhetéséhez, anyukám csak a GYES-GYED időszakára esett ki a munkából öcsémmel és velem 3-3 évre.
#1
Ezt nők is csinálják ugyanúgy...sajnos.
1. A férfiak több kockázatot vállalnak -> több fiú és fiatal férfi hal meg balesetben vagy erőszakos helyzetekben, mint nők. Részegen vezetés, versengés, "velem úgysem fog megtörténni", stb.
2. Veszélyesebb munkákat vállalnak el.
3. Gyakrabban és fiatalabban halnak meg szívproblémák miatt, mint a nők.
4. Fizikailag nagyobbak, mint a nők.
5. Gyakrabban követnek el sikeresen öngy!lkosságot. Bár a nők gyakrabban próbálják meg, de ők a kevésbé erőszakos módokat választják, így nagyobb arányban sikertelenek a próbálkozások vagy sikerül őket megmenteni. Ebbe az is belejátszik, hogy a nők hajlandóbbak segítséget kérni depresszió esetében, mint a férfiak ("dilidoki").
6. Kevesebb szociális kapcsolataik vannak, rosszabb a szociális hálójuk, kevésbé tudnak kire támaszkodni. (Ez összefügg az 5. és 7. pontokkal is.)
7. Kerülik az orvosokat. Tendenciális szinten a férfiak kevésbé hajlandóak orvost keresni akár rutinvizsgálatokra, akár ha valami problémájuk van. Érdekes viszont, hogy a házas férfiaknál ez nem így van, és a házas férfiak tovább is élnek, mint az egyedülállóak. A feleség b@szogatása, hogy menjen el orvoshoz a bajaival nagyon sok esetben konkrétan életet ment.
Amúgy pedig a mai világban a létkeresős családmodell a norma, ráadásul a láthatatlan munka nagyrésze még mindig a nőkre esik. Tehát az simán lehet, hogy a férfinak többet stresszel a munkája miatt, a nő saját munkája (még ha kevésbé is stresszes) + a gyereknevelés + a háztartásvezetés feladatai és stresszei nagyon sok esetben kiegyenlítik.
Nyilván vannak, akiknél ez máshogy működik, pl az én családomban is, de egy eset nem statisztika, és a tendenciák a magyar társadalomban afelé mutatnak, amit korábban leírtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!