Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért veszik semmibe/s...

Egyesek miért veszik semmibe/szólják le azokat, akik bruttó 400000 forintot alatt kapnak fizetést havonta? Miért fárasztják a másikat a bérrel kapcsolatos hülyeségeikkel?

Figyelt kérdés

Találkoztam olyan emberekkel, akik beleállnak lábbal azokba, akik bruttó 400000 forint alatt keresnek és 0-24-ben fárasztják a másikat a bérrel kapcsolatos hülyeségeikkel. (Sőt, a bruttó 500000 forintra is olykor húzzák a szájukat.) Én személy szerint simán meg tudok élni bruttó 300000-400000 forint fizetésből, kirándulásra is telik a szabadidőmben. (Ok, tudom, istenkáromlás, de nem a Maldív-szigetekre, hanem Magyarországra megyek kirándulni. Főleg, hogy nem is érdekelnek a Maldív-szigetek-féle nyaralások.)


Miért van az, hogy az ilyen emberek folyton abuzálják a másikat a bérrel kapcsolatos idiótaságukkal? Mit lehet tenni ellenük?



2023. ápr. 16. 08:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha valakit magunknál alacsonyabbra helyezünk valamilyen szempontból, azzal önnön nagyszerűségünket bizonyíthatjuk magunknak. Nem tehetsz ellene semmit, ilyen a legtöbb ember.
2023. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Mert itt a gyakorin bruttó 1 millió alatt fel se kell senki dolgozni. A valóság meg az hogy a magyarok 80%-a bruttó 500 alatt keres.
2023. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1: Én általában az ilyenekkel barátkozok össze. x'DDD


Per pillanat 2 barátom van, az egyikük bére nettóban 100'000 forint alatt van. (Igen, annyi.)


A másik barátom pedig 1,5 évig nem talált munkát, pedig érettségije és technikusi végzettsége is van. Elhelyezkedni árufeltöltőként tudott, azt is csak munkaközvetítőn keresztül.

2023. ápr. 16. 08:54
 4/23 anonim ***** válasza:
18%

Mert nem normális az, hogy valaki ennyire engedi magát kihasználni, hogy a képébe nyomjanak 400e alatti bért.

Persze mindig mondjátok, hogy nektek ez pont megfelel de igazából csak saját magatoknak hazudtok és a lelketek mélyén kicsit sem törődtetek bele.


Ezzel a nyaralásos példával meg az a gond, hogy addig könnyen írogatsz olyanokat, hogy téged nem érdekel a Maldív szigetek amíg soha életedben nem volt még alkalmad megtapasztalni egy Maldív kiruccanást. Milliószor jobb élmény.


Én nekem 1.750.000 forint a bruttó bérem most, pont tavaly voltam a Maldív szigeteken, idén Tenerife a cél.

2023. ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

1: Meg sajnos sok ember olyan, hogy ha egy haverja, aki addig vele egy szinten vagy nála alacsonyabb színvonalon élt, feljebb tör, meggazdagodik, akkor elkezdenek tőle távolodni, mert úgy érzik, hogy elárulta őket.


2: Emellett, itt a gyk-n átlagban minden harmadik kommentelő a munkahelyén nélkülözhetetlen kulcsember. Ha felmondanának, a munkahelyüknek minimum fél évig kellene keresniük a méltó utódjukat, és pakliban lenne, hogy becsődölnek, mielőtt megtalálják.😀

2023. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%

#5 Én nekem elég magas fokú végzettségem van PhD-vel és habilitációval is. Engemet konkrétan nem is tudnának pótolni hosszú éveken keresztül így garantáltan csődbe mennének.


Emelkedni is fog most a fizetésem. :)


(#4 voltam)

2023. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
6: Aha, és ezt ők mondták neked?
2023. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg minimálbért kerestem simán el mertem mondani akárkinek, nem volt vele gondom. Amikor elkezdtem feljebb lépkedni, a fizetésem lett fél millió nettó, a munkaidőm meg heti 30 óra, már nem győzök gondolkodni azon ismerősi körben, hogy milyen számot mondjak, mert tudom az irigység mikre képes. Szerencsére nem élek nagy lábon, így nem látszik.
2023. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Beállok én is a "lenézettek" sorába a nettó 350k fizummal, a BKV bérletemmel,a belföldi pár napos nyaralásokkal és az albival 😅 hidd el, normális emberek nem attól fogják jobbnak érezni magukat másoknál,mert nekik magasabb a fizetésük. Barátnőim közül a többség jobban keres, mint én, aki meg nem, annak pl saját lakása van a szülei révén. Ez azért nagy segítség.

Hasonlóak a tapasztalataim a gyakorin, mint a #2 válaszolónak. Sokan vannak itt a minimum nettó 1 misit keresők,akik szemében a kevesebbet keresők gyenge, szellemileg visszamaradott emberek,akik irigyek rájuk. Jah és ők azok, akiknek ha kedvük támad felmondani, akkor csak egy telefonhívásukba kerül és máshol már munkába is állnak a jelenlegi fizetésük sokszorosáért (sőt,nekik még csak megerőltetni se kell magukat, mert óránként hívogatják őket állásajánlatokkal). Félreértés ne puffanjon, biztos van ilyen,de szerintem nem ez a jellemző.

2023. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
#9 vagyok: mit lehet tenni ellenük? Nagy ívben tojni rájuk ✌️ nem szabad hagyni, hogy miattuk megromoljon az önbecsülésed. Bármennyire is nehéz, saját magad legyél a viszonyítási alap (YT -on a Tanulom Magam csatornán van egy tök jó videó arról, hogy miért érezzük úgy, hogy sehol nem tartunk az életben. Engem feldobott, nagyon hasznos videó)
2023. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!