Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen compliance-ben dologzni?

Milyen compliance-ben dologzni?

Figyelt kérdés
Végzős jogász hallgató vagyok és felmerült bennem hogy compliance irányba szeretnék dolgozni. Főleg azoknak a véleményét várom akik ezen e területen dolgoznak, milyen a munka, fizetés, hogy kerültél bele, negatív pozitív oldalak, mit javasolsz annak aki ott akar dolgozni.

2023. ápr. 18. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan csak irányítóként látom, de azt gondolom, egy nagyon fejlődő, mindig újdonsággal jelentkező terület. Alapos, részletekbe menő személyiség, összefüggésekben gondolkodás, egyben szabálykövetésre való hajlandóság szükséges hozzá. A fizetéseket nem tudom pontosan, de úgy tűnik, nem kicsinyesek ezen a területen.
2023. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én banki ügyfélszolgálatosként kerültem kapcsolatba a Compliance osztállyal. Nagyon nemes és felelősségteljes feladat az övék, eléggé szerteágazó és megújuló. Ha jogász lennék nekem is szimpatikus lenne ez a terület. Bár nyilván bármilyen cégnél/banknál/szervezetnél akkor van értelme a compliance-nek, ha nem csak muszájból van, hanem biztosítják, hogy lehessen is hozzájuk fordulni, retorzió nélkül. Itt a fórumon is van arról vita, hogy pl. belső szabályzat/etikai kódex megsértésének jelzése esetén hol mennyire tudnak hatékonyak lenni. Látszik, hogy van még tennivaló. Drukkolok, hogy legyen 1-el több szakember.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2023. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ügyvédként tanácsolok complance kérdésekben és szerintem izgalmas. Kell hozzá egy kis rendmánia, kérlelhetetlenség, befolyásolhatatlanság, integritás valamint innovatív készség, hogy a management és a termékfejlesztés rohanàsának és a jogi szabályozás állandó lemaradásának áthidalására védhető kompromisszumokat legyél képes kidolgozni.
2023. ápr. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Többféle területen van compliance, jog, IT, gyógyszeripar, pénzügy.

Én pénzügyben dolgoztam, és szerettem. Én is azt tapasztaltam, hogy elég jó a fizetés, a többi pénzügyes pozihoz képest is.

Negatívumként említeném, hogy ez valahogy mindenkinek piszok a körme alatt, és sokszor elég nehéz együttműködésre bírni az embereket. Viszont amikor megcsinálja az első MSAC-et, (management self assessmentet), és kiderül, hogy egy csomó hiányossága van, akkor igencsak fenéken billentik. Valahogy utána együttműködőbbek szoktak lenni.

Most váltok IT-területre, teljesen meglepődtem, hogy felvettek, mert ilyen irányú tapasztalatom nem nagyon van, de nagyon örülök.

Én is néztem bankos compliance helyeket, tőlünk oda is sokan mentek, de valahogy az álláshirdetések alapján nem éreztem relevánsnak a szakmai tapasztalatomat. De talán majd pár év múlva azt is megpróbálom.

Negatívum még, hogy ez viszi a pénzt, nem hozza, szóval ha rosszul megy a cégnek, akkor egyből azon kezd el gondolkodni, hogy melyik osztályt kéne leépíteni, a compliance az általában ilyenkor célpont szokott lenni. Viszont törvényi előírás, és az ügyfeleknek is lehet mutogatni, hogy mi milyen jók vagyunk, van belső ellenőrzés. Viszont ha a csapat bukik auditon, akkor jön a létszámleépítés.

Másik nagy előnye egyébként, hogy ezt nem tanítják egyik főiskolán sem, szóval ha felvesznek, és betanulsz, elég versenyképes. Több cégnél keresik, és sokkal kevesebben jelentkeznek, mint egy akármilyen pénzügyes pozira (tudom, te jogász vagy, csak én erről tudok nyilatkozni.)

Egyébként látom, hogy elég régi a kérdés, jutottál ezzel valamire? Engem is érdekelne a tapasztalatod.

dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!