Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 1 hónapos próbaidő fizetés...

1 hónapos próbaidő fizetés nélkül?

Figyelt kérdés
Diákmunkáról lenne szó, iskolaszövetkezeten keresztül. Betanítás után 1 hónap lenne a próbaidő és csak akkor fizetnek, ha elégedettek a teljesítménnyel. Tehát benne van a pakliban, hogy 1 hónapot valaki ingyen dolgozik, majd elköszönnek tőle. Ez így mennyire szabályos? Érdemes lenne az iskolaszövetkezetnek szólni erről?

2023. ápr. 21. 15:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

#10: szabálytalan. A betanulas ugyanúgy fizessel jár.

Én pl most váltottam, hónapokig nem leszek különösebben hasznos a cégnek, eleinte még le is terhelem a kollégákat a betanulasommal mégis havi bruttó 900 körül kapok.

Akkor nehogy már 4 óra betanulas időt ne tudjon egy cég kiköhögni legalább minimal bérrel.

2023. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nincs rendben. Attól hogy próbaidős vagy, ugyanúgy jogosult vagy a fizetésre. Vagy jelzed a diákszövetkezetnek, és kiharcolod, hogy kapj fizetést (mert jogosult vagy rá!) vagy keresel mást. Ez nettó kizsákmányolás.

Aki meg azt írta, hogy a diákok úgyis csak lébecolnak, és nem végeznek érdemi munkát, az szégyellje el magát. Akkor ennyi erővel ne kapjanak a felnőtt munkavállalók se 1-3 hónapig fizetést,mert az úgyis csak betanulás és nem érdemi munka? Ne becsüld le kérlek a diákokat, köszi. (Jah, én nem vagyok diákmunkás,de voltam többször is)

2023. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!