Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mehetnék külföldre...

Hogyan mehetnék külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Leginkább Spanyolországba, Olaszországba és Ausztriába mennék dolgozni.

2023. ápr. 27. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezni kell állásra ott.
2023. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Első a nyelv.


Nyelvtudás nélkül halott ügy.


Mielőtt itt jönne a sok turista megmagyarázni, hogy ők voltak 2 napot valami idegen országban és angolul mindenkivel elkommunikáltak, akkor most mondom, hogy élni és dolgozni valahol nem egyenlő mint nyaralni.


Fogsz találni olyan embert bármilyen országban aki beszél angolul, de egy német/olasz/spanyol sem fog veled napi szinten angolul karattyolni, abban biztos lehetsz, ráadásul egy munkahelyen nem egy emberrel leszel, hanem 5-10-15 emberrel, szóval a kommunikáció igencsak fontos. Orvos, hivatalos ügyintézés, szerződések stb., tehát a célország nyelvét a SAJÁT érdekedben illik tudni.


Ha a felsorolt 3 ország közül valamelyik nyelvét beszéled annyira, hogy ha most eléd vágnának egy, a célország nyelvén íródott munkaszerződést és te azt megérted a 80%-át szótár meg Google Translate nélkül, akkor elgondolkodhatsz a külföldi munkavállaláson. De ha nem, akkor addig míg nem tanultad meg a nyelvet középfokon, addig hagyd, mert saját magaddal cseszel ki.


És igen, mindenkinek van ismerőse aki nem beszél nyelvet de mégis kint van, meg hasonló dolgok, csak ezek az emberek szeretnek színezni, meg azt nem mesélik el, hogy a hozzájuk közel álló emberek utálják őket mint a sz.rt, mert a közértbe nem mer lemenni egyedül venni 3 zsemlét, mert a nyelvtudása egy nagy 0.

2023. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem el lehet lenni csak angollal. IT-ban dolgozok, alapszakos gyakornokként. Német csapatban vagyok (mindenki német rajtam kívül) és angolul kommunikálunk (kicsit tudok németül, de a szakmámban korábban is mindig angolul kommunikáltam.


Külföldi MSc-re megyek. Olyan országba, ahol nagyon jól tudnak angolul, pl Dánia, Hollandia, Norvégia, Svédország stb.

Felvettek, lakást elintéztem, mindenki beszél angolul. Alig van anyanyelvi az egyetemen. Munkám még nincs kint, de szerintem simán lenne, ha elkezdenék keresni. Igaz, én több nyelvet is beszélek az angol mellett és mivel németet is tanultam, nem lesz nagy kihívás minimális skandinávot elsajátítani.


Nézdd meg mi kell az országban, mert sok helyen előbb bejelentett lakcím kell. Bérleti szerződéshez meg jövedelemigazolás, de azt ki lehet váltani az itthonival vagy ajánlattal vagy megtakarítással stb.


1. lépésnek azt mondanám, hogy legyen tartalékod

2023. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as: a kérdező valószínűleg nem IT és hasonló "magas" körökben mozog a kérdése alapján.


Kérdező: amit a 2-es írt + nézz utána melyik országba milyen feltételekkel lehet kezdeni a munkát, TB/adó számot intézni stb., közben országtól és munka-típustól függően kezdj el munkát keresni pl. állásportálokon, van néhány szakosodott is + az adott ország állásportáljait is érdemes böngészni.


Valamennyi tartalékod még akkor is kell, hogy legyen ha konkrét munkára mész ki, tehát nem kint kezdesz el keresgélni, és annyi mindig maradjon, hogy egy repülőjegyet tudj venni és hazajönni ha beüt a krach.


Vagy mire vonatkozik a kérdésed ha nem ezekre?

2023. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!