Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érjem el hogy ez a cég...

Hogyan érjem el hogy ez a cég töröljön az adatbázisából és ne keressen többet?

Figyelt kérdés

Az egyetemem által rendezett állásbörzén megadtam a telefonszámom egy szimpatikusnak hangzó munkára, őszintén nem is emlékszem hogy a férfi említette volna-e a cég nevét, ez kellett volna hogy legyen az első red flag.


De mivel nekem eléggé szükségem van egy mellékállásra, nem gondoltam túl, elmentem a felvételi beszélgetésre.


Minden okés volt, még jót is beszélgettem a főnökkel, miután elköszöntem, rákerestem a cégre és ott jött a pofára esés... egy mlm-es cégnek adtam meg minden infómat és beleegyeztem hogy majd kereshetnek a további lépésekkel kapcsolatban. Ma este már jött is az első email 🫤


Nem vagyok büszke magamra, de naiv 19 éves létemre simán beetettek a barátságos "itt mindenki tegezi a másikat" dumával, az gyors előrelépési lehetőséggel és minden egyéb mással.


Mi ilyenkor a teendő? Egyszerűen töröljem az email-eket? Ha hívnak gondoltam hogy mondom már találtam mást, köszönöm, de nem tudom az ilyenek mennyire rámenősek. Legyek egy kicsit agresszívabban elutasító?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2023. máj. 5. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Beállítod a spamszűrőt az e-mail fiókodban, hogy a tőlük érkező leveleket egyből a levélszemétbe irányítsa, azt' annyi. Általában a levelekben megadnak egy linket vagy e-mail címet, amire kattintva vagy írva lehet kezdeményezni, hogy töröljenek az adatbázisból, de vagy nem működik, vagy ha látják, hogy aktív a címed (hiszen láttad legalább egy levelüket és reagáltá rá), még jobban nyomatják a propagandájukat.
2023. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Írsz nekik, hogy '' kérem adataim törlését'' és kész. Ezek után nem küldhetnwk elvileg semmit.
2023. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan, ahogy a 2-es mondta. Hivatkozhatsz GDPR-e is. Ha ezekutan küldenek valamit akkor nem töröltek, így megteheted teljesen ingyen a bejelentést a NAIH felé.
2023. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Uj email cím
2023. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van valamilyen szerződés, papír, e-mail ezekkel? Olvasd el, hátha benne van a lehetőség, hogyan-kinek kell jelezned a törlési kérelmet.
2023. máj. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emailben iratkozz le ,ha van ilyen funkció. Ha nincs, akkor direktbe üzenni, hogy töröljenek. A telefonszámot pedig letiltanám.
2023. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na jó kis gagyi egyetemre jársz, ha beenged az állásbözére mlm céget. Én most íratkoznék ki.
2023. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!