Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon nagy baj, ha 30-hoz...

Nagyon nagy baj, ha 30-hoz közel is még keresem az utamat?

Figyelt kérdés

Szakma ügyileg. Elvégeztem már több képzést, van, amiben dolgoztam egy ideig, van, amiben soha. Van, amihez nem kell érettségin kívül más, olyanokból is dolgoztam már több területen.


Apám szerint aggasztó és gáz, hogy én ezt csinálom, szerinte gimi után egyetemet kellett volna végeznem és abban elhelyezkednem, nem váltva más irányba, csak feljebb lépni, vagy ha mégis más irány, ne legyen olyan nagy a váltás, hogy pl teljesen más ipar.


Ha ő nem mondja, én nem gondolom, hogy ezzel baj lenne, ha van lehetőségem váltani, miért ne? Ha nem érzem jól magam egy adott helyen, akár az első nap felmondok, oké ennél hosszabb ideig szoktam lenni egy helyen, de nem maradok, ha nem akarok. Ha x dolog épp érdekel, megtanulom, ha más érdekel, akkor megyek abba az irányba.


Szerintetek is szánalmas?


2023. máj. 30. 13:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem gáz. Nő vagy vagy férfi? Kicsit nőként talán a gyerekvállalás miatt lehet izé, a férfiaknak szüléssel nem kell bajlódni... ha neked ez oké, akkor persze, hogy oké. Én kicsit biztonságibb játékos vagyok, és nem bírnám ezt a fajta létezést.
2023. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem az.
2023. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Én 30 évesen találtam meg azt a munkát amit mindig is szerettem volna csinálni.
2023. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
100%

Nincs ezzel baj, csak ne állj le.

Illetve tudatositsd magadban, hogy:

"Nincsenek szabályok, nincsenek elvárások!"


Ne másoknak akarj megfelelni, mert ez a te életed, te életutad.

Csakis a tiéd.

Ehhez, ha kell mindenkit hagyj hátra.

Csak így lehetsz boldog...

2023. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Igazából a karrier építés szempontjából talán nem is baj, hogy még nincs, mert nincs mit elölről kezdenem. Persze fix munkát tudok találni, ami legalább egy éves, hogy kapjak gyedet.
2023. máj. 30. 13:24
 6/51 anonim ***** válasza:
4%
Hát patyolgatták elegen a kis lelkedet, valakinek meg kell mondani a fájdalmas igazságot is. Elég gáz, hogy 30hoz közel is egy 18 éves szintjén állsz. Ekkora már mindenki megtalálja az utját, aki nem az ezután se fogja
2023. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

alapjaban nincs vele baj...ha igy eltudod magad tartani?

alberletben elsz, van mit enned, eltudsz menni szorakozni stb...

vagy a szuleidnel laksz es ok kell hogy tamogassanak.


Utobbi esetnel igaza van apudnak.

2023. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Albérletben lakom, van munkám mindig, csak nem úgy vagyok, mint mások, hogy mindig ugyanaz a munkakör és minimum 10 évet húznak le ugyanannál a cégnél.
2023. máj. 30. 13:27
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
K.rvára nem gáz. Szar szakra mentem, hiába van diplomám, inkább bár ne lenne, és igaz ez sok más képzésre is, amit azóta végeztem. Most vagyok 32, most tervezem újra az egészet. Ezek emberi történetek, mindenki hibázhat, ráadásul a szakma, amit végeztem (szociális munka) nem is végezhető úgy, ha azt valaki nem bírja. Hiába a kitűnő diplomám, nem bírom lelkileg, többet ártanék a klienseimnek is és magamnak is, ha erőltetném csakazértisből, hogy megfeleljek a társadalmi elvárásoknak, amit 2. és 6. példáz most rendesen...
2023. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Most 35 évesen váltottam, mert meguntam, amit eddig csináltam. Szerintem az sokkal rosszabb, mikor valaki olyat csinál egész életében, amit nem szeret.
2023. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!