Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a Meló diákról?

Mi a véleményetek a Meló diákról?

Figyelt kérdés

Már számos munkára jelentkeztem a meló diákon keresztül és egyáltalán nem is hivtak, vagy küldtek emailt.

Minden adatom ki van töltve pedig. Már 1 hónap is el telt kb mikor jelentkeztem a munkákra, hátha valahonnan vissza igazolnak, de semmi. Sokan mondják hogy átverés az egész és hogy nem érdemes azon keresztül munkát vállalni. Már személyesen is voltam bent és akkor se volt állítólag munka. Most nyáron szeretnék dolgozni és 18 éves vagyok.


2023. máj. 31. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Van munka de aki már elsőre is válogat nem fog kapni.
2023. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hol volt itt szó válogatásrol? Bármilyen munkát el vállalnék, látszik nem tudsz értelmezni:)
2023. máj. 31. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, egy próbát megérne, hogy a szövetkezet egy másik irodájába is bemész, hátha ott tudnának szolgálni valamilyen jó munkalehetőséggel. Ha nem, akkor viszont érdemes lenne másik helyen nézni.

Nekem nincs, de egyik közeli barátnőmnek van tapasztalata velük; elég vegyes dolgokat mondott, mégis évekig dolgozott rajtuk keresztül.


(Én a MindDiáknál jártam úgy, hogy ezeket játszottam végig velük, mint Te is, és a mai napig nem kaptam rájuk reakciót, pedig 1 nyarat végig dolgoztam rajtuk keresztül. Bementem az irodájukba egy nap, és akkor sikerült mindent megbeszélni személyesen és le is papírozni, de akkor szerencsém volt.)

2023. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Kettő nyarat dolgoztam rajtuk keresztül, de mindkét alkalom olyan volt, hogy rokon szervezett be a munkahelyére és ők tulajdonképpen csak a közvetítéshez kellettek, munkát nem kerestem rajtuk keresztül. Mindenesetre így is vegyes tapasztalataim vannak, nem feltétlenül mennék vissza, ha nem lenne muszáj. Pl a mentorunk csomószor rosszul írta be a műszakot. Volt hogy bent derült ki, hogy nem is tudták hogy megyek, mert nem voltam beírva, a vezető épp meetingen volt, és ott ücsörögtem fél órát mert más nem adhatta ki nekem a munkát. De olyan is volt, akit más műszakba írt be. Egyetlen pozitívum amit fel tudok hozni, az az, hogy a fizetés mindig rendben megérkezett.
2023. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Több nyarat dolgoztam velük (környékünkön a legtöbb meló hozzájuk tartozik). Engem ismerős szervezett be, így szerencsére az ő hatására behívtak interjúzni és lett is állásom, de ha a mentoromon múlik, akkor a mai napi várnék.

Másik eset velük, hogy egyik évben az utazási költséget csak kp-ban adták oda. Csodálkoztam, hogy nem érkezett meg a fizummal, mikor felhívtam őket tudtam meg ezt, bementem délután, közli a kint ülő lányka, hogy "jaj, üres a pénztár, de most van náluk egy csomó változás és holnaptól már utalják". Itt kicsit eldurrant az agyam és leüvöltöttem a fejét, hogy ennyire nem képesek, hogy ezt megmondják a telefonba, illetve az előző sérelmem is a fejükhöz vágtam. Erre előjött a mentor és mondta, hogy biztos azért nem jelzett vissza semmit, mert neki azt mondták, elfogytak a helyek. Mondtam, hogy egy normális helyen, ilyenkor is szólnak, meg hát érdekes ez a kifogás, hiszen mehettem dolgozni.

Nálunk fiatal, nagy részt egyetemistákból álló volt anno a csapatuk. Nem tudom, hogy a sok baki a tapasztalatlanságukból fakadt-e, minden esetre nem szíves kontaktáltam velük.

2023. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg a cégeket közvetlen nem tudod felhívni, hogy mi a helyzet? Egyik munkámnál először közvetlen a céggel kontaktáltam és már csak a papírozást kellett intézni a diákszövivel. Másképp nekem se jeleztek vissza soha.
2023. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Egy multi HR osztályán dolgoztam toborzóként és több diákszövetkezettel is kapcsolatban álltunk. A Meló-Diákkal pont nem, de nagyjából ezek ugyanúgy működnek. Mi meghirdettük a pozíciót a saját honlapunkon, és kiadtuk a keresést a partnerszövetkezeteknek is. Tehát, elküldtem nekik a pozíciók leírását, ők kitették és vagy küldték a jelentkezőket, vagy adtak hozzáférést az adatbázisukhoz és akkor én is láttam a jelentkezőket. Ha találtam valakit aki jó volt, interjúztattam, ajánlatot kapott, akkor szóltam a szövetkezetnek hogy XY-t felvesszük ennyi és ennyi órában, ilyen bérrel x dátumtól, készítsék a szerződését. Viszont azokról akiknek nem sikerült vagy az interjúja, vagy be se hívtam őket, nem mindig küldtem visszajelzést a szövetkezetnek, csak ha rám szóltak és érdeklődtek. Ennek az volt az oka hogy nyilván nem csak diákkeresésekkel foglalkoztam és nem volt időm az összes elutasítottról is információt küldeni. Ezt csak azért írom le, hogy lásd, lehet, nem a szövetkezettel van a baj. Nem tudnak neked mit vissszajelezni ha ők sem kapnak információt a cégektől, akikhez elküldték a jelentkezési anyagodat. Én azt ajánlom - és jobban is szerettem a munkám során - ha a diák a cég saját honlapján keresztül jelentkezik, mert akkor megspórolunk egy közvetített kört.
2023. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Sokkal jobb a Fürge Diák.
2023. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!