Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt problémázhatnak...

Próbaidő alatt problémázhatnak a szabadságon?

Figyelt kérdés
Felvettek egy helyre, július legelején fogok kezdeni, viszont auguszus legvégére lefoglalt, kifizetett nyaralásom van, 6 nap szabit venne igénybe. Tudom, kellemetlen, de ez van. Problémázhatnak rajta?
2023. jún. 6. 18:41
1 2 3
 1/26 Kitana. ***** válasza:
86%
Ha gcik akkor igen, de nem szoktak, én ha ilyen van azt már interjún szoktam közölni és rögtön látszik a hozzáállás. Eddig egyszer volt ilyen, akkor elengedtek, nem volt semmi. Pláne nyár van, mindenki tudja, hogy ilyenkor benne van a nyaralás.
2023. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Megtehetik, a nemrég elfogadott törvénymódosítás szerint akár a teljes szabadságoddal rendelkezhet a munkáltató. Persze normális helyen megértik, hogy nyár van, mindenki szabira akarna menni, de nem kötelesek elengedni.
2023. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
hát, túl korai ez a kérés, nem valószínű, hogy örülnek.
2023. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván mikor beszeltél velük, felvételiztél ezt megemlítetted vagy nem?
2023. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
minél hamarabb szóljj neki
2023. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem említettem nekik, interjún nem került szóba. Arra gondoltam, hogy első napomon egyből jelzem.
2023. jún. 6. 18:55
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
Jogilag nem tiltott próbaidőn a szabi , az a kérdés üti e más kollega nyaralásidejét meg hogy mennyire rugalmas a cég . Korlátolt helyen mindenki kiakad h9gy ez nem illendő es jogosulatlan stb .
2023. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem problémázás, hanem az lett volna a korrekt, ha erről előre szólsz. Nem kötelességük kiadni egyébként sem, próbaidő alatt meg végképp nem. Szóval itt most nem velük lenne a gond, ha mégsem adnák ki.
2023. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul kezdeni is azért kezdek náluk pár héttel később, mint kellene, mert van egy másik lefoglalt utazásom júniusra is.. 😅 Remélem, nem húzom ki a gyufát egyből.
2023. jún. 6. 18:58
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Erre anyám azt mondaná neked, dolgozni akarsz, vagy munkanélküli lenni?

Én, mint munkáltató, az eltolt kezdést nyaralás miatt elfogadnám. Sőt, beosztottként is volt már velem ilyen.

De hogy próba idő alatt egy hetes szabadságra menjek, meg se fordult a fejemben. Főleg, hogy időarányosan van a szabadság, konkrétan a semmiből akarsz kivenni 6 napot.

2023. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!