Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak arra, hogy van-e...

Mit mondjak arra, hogy van-e gyermekem, ha kérdezik az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Állásinterjúra készülök, és az előzőeken tapasztaltam, hogy hiába etikátlan, bekérdezik: Gyermek van-e, illetve tervezek mostanában szülni?

Igen, amúgy van egy kisgyerekem, de nem nagyon vagyok vele táppénzen és nem akarunk még egyet.Nem is nagyon tudom mit mondjak, hiszen nem kötelező elmondanom.

Mi erre ilyenkor a diplomatikus válasz? Vagy hazudjak, hogy nincs?


2023. jún. 6. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj. Mondd meg, úgyis kiderül.
2023. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondod, hogy nincs, majd felvesznek (bár kétlem, hogy ezen múlna), aztán valamikor a gyerek megbetegszik vagy valamiért el kell érte menned munkaidőben, akkor megint hazudsz? Vagy bevallod, hogy az interjún hazudtál?
2023. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ebbe hazudsz másba is fogsz.
2023. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Rendben nem hazudok. Amúgy is nehezen menne mert nem jellemző rám.

De akkor mit válaszoljak?

2023. jún. 6. 20:10
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy semmi közük hozzá...

Jó, persze ezt ne, de mondjuk visszakérdezhetsz, hogy ez miért is fontos? Aztán ha erőltetik, akkor megmondod, hogy igen, van. Ennyi.

2023. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én visszakérdeznék, hogy ez a konkrét munka szempontjából mitől olyan lényeges kérdés?

Ha egy atomerőművet-, vagy egy mozdonyt kell vezetnem, akkor még értem, de pl.: egy adminnál? Nincs, aki helyettesem lenne, vagy mi van?

2023. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszolod hogy van egy gyermeked.PONT

Ha meg furmányos a főnök és megkérdi hogy terveztek e másodikat megmondod hogy egyenlőre nem.Hisz ez az igazság.Ennyi :)

2023. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy van, és szükség esetén a felügyelete megoldható anélkül, hogy neked kéne otthon maradnod.
2023. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne feszengj emiatt, mert látni fogják rajtad, hogy félsz ettől a kérdéstől és ezzel azt sugallod, hogy valami nincs rendben.


Pl. Igen van gyerekem, 2 éves.

2023. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
az igazat, hogy van es hogy a nagymama egy hazzal odebb lakik es daduskent szolgal mindig. ez a legjobb szoveg. nalam bejött
2023. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!