Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állásinterjún miket...

Egy állásinterjún miket kérdeznek? Mik a legfontosabbak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még csak kétszer voltam életemben állásinterjún és a segítségeteket szeretném kérni.

A héten lesz egy interjúm, amin angolul kell majd beszélnem.

Azzal tisztában vagyok, hogy magamról kell beszéljek, de ilyenkor kérdeznek tőlem angolul a szakmához kapcsolódó kérdéseket is?

Alkalmazások, számítógépek, fejlesztése, illetve támogatása, hiba elhárítása lenne a téma, ezzel foglalkoznék a későbbiekben.

A válaszokat előre is Köszönöm!


21L



#állás #angol #interjú #Alkalmazás támogatás
2023. jún. 14. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Mindenhol más.
2023. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Fel fognak tenni.
2023. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Leginkább az szokta érdekelni őket, korábban mikben szereztél jártasságot.

Aztán azt is megkérdezik, miért akarsz a jelenlegi helyedről eljönni. (Ha pályakezdő vagy, akkor ez nyilván nem merül fel.)

Mik a szakmai terveid.

Ha nő vagy, jó eséllyel rákérdeznek arra is, mikor akarsz babát, bár elvileg ezt tilos megkérdezniük.

2023. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem én már 25-30 interjúnál járok idénről.

Hasonló pozícióknál voltam(helpdesk, l2 support, üzemeltető stb.).

Elmondják a cégről a szokásos sablonos dolgokat olyan 10-15 percben, azzal kapcsolatban tehetsz fel kérdéseket miután lezárult.


Utána kitérnek a pozícióra, ott már kérdezhetnek relevánsabb szakmai dolgokat: milyen technológiákkal foglalkoztál egyetem/suli során, otthon mennyi időt fordítasz projektekkel, belekérdezhetnek a CV-be(itt is inkább projektek, végzettség).

Ja és persze, hogy dolgoztál-e azonos vagy hasonló pozícióban.(ez kb. a döntő tényező a legtöbb esetben)


Néha előfordul, hogy rákérdeznek a hobbikra, szabadidős tevékenységekre is, még a szakmai dolgok előtt de kb. 50%-50% arányban került csak szóba. De érdemes rá számítani azért.


Végén a bérről is szokás beszélgetni, ha úgy látják, hogy te vagy a megfelelő jelölt, illetve, hogy hány órában/napban érsz rá a munkára. Milyen távra tervezel stb.(megjegyzem itt, ha negatív kimenetelű néhány esetben akkor is felmerül)


Utána többnyire zárul, más nagyon nem szokott zajlani. Amire érdemes rátanulni az a szakmai része, hogy a technológiákról amit a cég elvár magabiztosan tudjál beszélni. Ha lelkesnek tűnsz kb. elég jó valószínűséggel vesznek fel.

2023. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Munkakörfüggő, meg hogy éppen a HR-es mit olvasott össze a neten.

A net tele van ilyen cikkekkel, olvass el párat.

2023. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Abban az egyben lehetsz csak biztos, hogy nem a munkakörre rátermettséged érdekli őket.

Könyékig kotorásznak a magánéletedben, múltadban, jelenedben, jövődben, - gondolatrendőrséget megszégyenítő mélységekig.

Elszámoltatnak az egész életedddel, - mert csak ezáltal lehetsz "jó csapattag"...

A legutolsó szempont, hogy alkalmas, rátermett vagy-e a megpályázott pozícióra.

2023. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Esetleg a tangád méretét...
2023. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jók ezek a végletekig pesszimista hozzászólások. :)

A kis baj az, hogy tökéletesen igazuk van!!!

Például az egyetem után 3 évvel egy mérnököt teljesen felesleges lenne valamelyik szaktárgyából vizsgáztatni, azt ő már 94 %-ban elfelejtette. Viszont a jó mérnök 3 nap alatt fel is fejlődne, ha szükség lenne rá, de az interjú meg nem tart 3 napig. Így a szakma tökéletesen kiesik. Engem a hobbimról kérdeztek elég sokat, amit utána pár évvel firtattam, mikor jóban lettem a régi interjúm vezetőjével, hogy azt miért. Azt mondta, mert az fontos, hogy aki csoportot visz, arra, mint valakire nézzenek fel. Ő ért hozzá, gondoltam én, bár meggyőzve nem lettem. :D

És egyébként, ha van egy állásra 12 jelentkező, akkor úgyis az a valószínűség, hogy 6-9 ebből megfelelő lenne, olyan kemény kiválasztási folyamat meg senkit nem érdekelne, ami ezek között is különbséget tudna tenni. Ekkor már valóban az emelőkosaras melltartó dönt. :D

Még a kétezresek elején volt, hogy autóztam át a felüljárón a város oldaláról a majdnem iparnegyed (Tesco is volt, meg más áruházak) felé, és a novemberi dzsuvában feltűnt az út szélén (nem volt ott rendes járda) egy rövid télikabátos nő, mondom magamban, ezt elviszem, a füléig fröcskölnek itt az autók. Beült az anyósülésre, a köldökéig felszakadt a télikabát és a szoknya alja. Hová ment? Állásinterjúra. :D

2023. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!