Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj a munkáltatóknak,...

Miért baj a munkáltatóknak, ha valaki x ideig nem dolgozott, vagy egy adott helyen csak pár hónapig volt?

Figyelt kérdés

Nem munkakerülő az ilyen csak mondjuk valahol rosszul érezte magát, mégis minimum 1-2 évet elvárnak, hogy ott lehúzzon. Vagy mondjuk nem volt munkája pár hónapig, akármi miatt, lehet, csak pihenni akart, feltöltődött, most akarna újra dolgozni. Vagy mondjuk mentális betegsége volt, de ezt sem vallhatja be, mert akkor bolondnak nézik és nem veszik fel.


Miért várják el, hogy iskola után egyből végig robotoljon halála napjáig, minden cégnél legalább éveket töltve, mert csak akkor értékes munkaerő és csak akkor veszik fel?


2023. jún. 14. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Arra gondolnak, hogy tőlük is hamar le fog lépni. És ez reális is.
2023. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ha minden helyen 1 hónapot volt akkor igen, de ha csak simán volt 1-2 ilyenje?
2023. jún. 14. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert ez azt a benyomást kelti, hogy az illető nem tud sokáig megmaradni egy munkahelyen, valamilyen okból kifolyólag. Nekik pedig az a céljuk, hogy stabil és állandó munkaerőt találjanak.
2023. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha találnak olyat, akinek nem volt 1-2 ilyenje sem (általában találnak), akkor nem fognak olyat felvenni, akinek igen.
2023. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Tévúton vagy, nem ezt várják el, hanem az előrehaladást.
2023. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Értelmes munkáltató nem fog azon fennakadni, hogy volt olyan munkahely, ahol nem dolgoztál évekig. Nekem van olyan munkaviszonyom, ami 1 napig tartott. Meg olyan is, ami 6 és fél évig. Sőt, volt másfél év munkanélküliségem is. Mégis, amikor a mostani helyemre pályáztam, fel sem merült, hogy ez problémát okozzon. De mondok jobbat: másik munkahely, ott tényleg sok jelentlkező volt, én meg odaállítottam ezzel a HR-es szemmel nézve nem túl előnyös önéletrajzzal. (Az még a 6,5 éves munkaviszonyom előtt volt, volt előtte egyik munkahelyen voltam másfél évig, másiknál 8 hónapig, meg volt egy 1 hónapos megbízási szerződéses munkám, meg 1 év munkanélküliség.) Az interjú vége az lett, hogy azért nem vettek fel, mert nem volt jogosítványom, de egyébként az interjúztató, meg a "kisfőnök" minden követ megmozgatott, hogy valahogy fel tudjanak venni. Csak a "nagyfőnök" nem ment bele abba, hogy fizessék a jogsit, meg addig ha valahová menni kell, akkor ők fuvarozzanak. De egyébként azt, hogy volt egy 1 hónapos munkám, meg 1 év munkanélküliség, letojták.
2023. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy számára ideális rabszolga.
2023. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Mert a legtöbb HResnek semmi nem felel meg, minden szrba belekötnek, bezzeg ha 20 évet dolgoztál volna egy cégnél akkor az lenne a gond.

A legtöbb HRes az maximálisan alkalmatlan a munkájára, aztán meg megy a csodálkozás hogy 130%-os a fluktuáció, mert a totálisan nem oda valókat veszik fel a legtöbb helyre.

2023. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Borítékolható, hogy engem azért nem vennének fel sehová, mert képes voltam 30 évet ledolgozni egyetlen munkahelyen.

-Erre az lenne a "tudományos indoklás", hogy "nincs meg a fejlődésre az igénye"...

Az utolsó utáni, ami mérvadó nekik, hogy rátermett vagy-e a munkakörre vagy sem, - sokkal többet számít, hogy miként ébredt a kérdéses napon az ügyeletes hülye...

2023. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hja, képesek minden szarba belekötni az idióták.

Nálam pl az volt a bajuk, hogy miért van 2 szakmám (kettő, könyörgöm, nem 15!).

Aztán mikor mondom, hogy átképzésre kényszerültem, mert az első szakmámmal nem tudtam elhelyezkedni, viszont valamiből élni kell, akkor meg néznek mint a birka.

U. I. : azóta lett egy 3. szakmám, azzal találtam állandó munkahelyet.

2023. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!