Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondanak ilyeneket a...

Miért mondanak ilyeneket a munkakapcsolatunkra a kollégák?

Figyelt kérdés

Van egy férfi kollégám, akivel nagyon jóban vagyunk, sokat húzzuk egymás agyát, szivatjuk a másikat, sokat nevetgélünk.


Már 2 női kolléga tett olyan célzást/megjegyzést erre, ami:


- vicces, hogy egész nap ezt csináljátok?

- mit?

- hát ezt a házaspárkénti vicces civakodást.


Másik megjegyzés:

- hát úgy vitatkoztok, mintha már 40 éve házasok lennétek


Milyen jelet/viselkedést látnak, amiből nekik ez jön le?


Nincs közöttünk semmi, csupán munkakapcsolat. Nem gondolnám, hogy több is lehetne ennél. Amiket csinálunk, az egy teljesen normális munkakapcsolat, nem? Vagy ez már külső szemmel több annál, esetleg féltékenyek, hogy nem velük van ennyire el a kolléga?



2023. jún. 18. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen kollégám, jöttek rögtön a megjegyzések, hogy megvagyunk jól, pedig ennyi sem volt. 8 és fél órát lessük egymást, jobb, ha jóban vagyunk. Hagyd őket. Velük nem találja meg úgy a közös hangot. Csak legyen tisztázva, hogy ebből nem lesz több.
2023. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
34%

"Nem gondolnám, hogy több is lehetne ennél."

Én meg hadd mondjam, hogy cö-cö! Evolúció bácsi azért választotta külön a nemeket, és azért szabadította rájuk a szerelem nevű hormon-mixet, mert így látta megoldottnak a faj fennmaradását. És ami évmilliókon át remekül működött, nem fog a kedvetekért meghátrálni most sem. Úgy be fog férkőzni a "munkakapcsolatotokba", mint szódás a lovát.

2023. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Én nem szoktam szólni, mert gondolom, hogy akkor fapinának tartanának, ezzel pedig nem tudnék megbirkózni, de nekem általában nem vicces, amikor egy munkahelyen "egymás vérét szívják". Több helyen találkoztam már a kifejezéssel a munkahelyi vicceskedésre, és nekem ezek olyan gyerekes viccek, beszólogatások voltak. Olyan szexuális utalások túlfűtöttség, amivel utoljára a nyolcadikos osztályközösségben találkoztam. Vagy pl. amikor egy pillantásból vagy mozdulatból vagy bármi másból két ember közé szerelmet vagy kapcsolatot vizionálnak. Ezt is óvodásnak találtam. Amikor mégis szavakkal vagy tettekkel tudtam jelezni, hogy tőlem távol áll az ilyesmi, mindig azt kaptam, jaj, nem kell mindent olyan komolyan venni, miért nem vagyok lazább? Nem is lett soha jobb kapcsolatom ezekkel az emberekkel, felmondtak vagy én jöttem el onnan, másfajta munkahelyi környezet való nekem. Köszi, hogy most elmondhattam.
2023. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!