Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan elképzelhető, hogy egy...

Olyan elképzelhető, hogy egy munkahely úgy próbál megszabadulni egy dolgozótól, hogy balhéra vagy verekedésre provokálja?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Tehát van egy dolgozó, aki már ott van annyi ideje, hogy ha elküldik, végkielégítést kellene neki fizetniük. És már próbálkoztak a szokványos módszerekkel (munkakörülmények nehezítése, irreális elvárások stb.) rávenni, hogy távozzon, de ő nem állt kötélnek. És ezután következőnek esetleg direkt rá akarják provokálni valamilyen módon, hogy balhézzon vagy verekedjen, de legalábbis valami olyat csináljon, ami után azonnali hatállyal megszüntethetik a munkaviszonyát fegyelmi gondokra hivatkozva. Ilyen lehetséges?

2023. jún. 19. 07:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

10


én már eljutottam arra a szintre, hogy ha nem érzem jól magam egy melóhelyen akkor sürgősen elkezdek mást keresni, vagy beteget jelentek.

Nem szabad ennyire ráfeszülni a pénzre a meló miatt.


Meló mindíg van, mindíg is lesz, a pénz meg már más kérdés, annál az a lényeg, hogy bármiből is de legyen!

És mindíg több legyen mint amennyire éppen szükség van.

2023. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, hogy feltűnne neki, ez nem is kérdés."

. De kérdés, mert onnantól kezdve, ha annyira kitartó, még bíróságon is meg lehetne támadni az azonnali felmondását.

2023. jún. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

És mit tenne a bíróság? Hozna egy döntés, hogy akkor tartsák állományba?


Hogy nézne az ki "életszerűbben"?

Szerintem nem lenne benne köszönet, főleg ha nem önálló a munkaköre.

2023. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
12: Támadni mindent meg lehet. De bizonyítani és pert is nyerni már más tészta.
2023. jún. 19. 08:38
 15/35 anonim ***** válasza:
83%

#14: ok, akkor most elmagyarázod, hogy mi volt valójában a célod a kérdéssel?

Mert nekem úgy tűnik, hogy egy ártatlan "elméleti kérdés" volt, amiről ifgazából neked már meg van a válaszod, egészen eltérő kritériumok alapján értékeled a saját és a mások érveit, szóval nem egészen értem.

2023. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
15: Hogyhogy mi? Hogy elképzelhető-e a helyzet, amit leírok benne.
2023. jún. 19. 08:44
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
#16: és az miért baj, ha azt mondom, szerintem azért valószínűtlen, mert egy munkaügyi pert kockáztatnak vele?
2023. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindent meglehet oldani,de ez eléggé valószínűtlen. Sokkal egyszerűbb módja ha valakit távozásra szeretnének bírni a munkáltatók,hogy a munkafolyamán éreztetik veled. Például értelmetlen feladatokkal stb. Így számodra is nyilvánvalóvá válik,hogy semmi értelme nincs az ottmaradásodnak.


"A lopást mégis hogy provokálják ki? Vagy a károkozást?" Valószínűleg te is tudod,hogy ezt is el lehet intézni. Előttem le is írták ezeknek egy-egy lehetséges módjait.


Hozzá kell tennem,hogy én sem igazán vélem felfedezni a célt a kérdésed kiírásával kapcsolatban. Nagyon úgy fest,hogy ez egy egyszerű kérdés,amelyről neked már megvan a saját kis véleményed és ha valaki megfogalmaz egy,a tiedtől eltérő,érvet akkor azt más kritériumok alapján értékeled.

2023. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a kérdező a kérdést abbóla célból írta ki, hogy megnyugodjon, hogy biztos a munkája.


Pedig már kétségek gyötrik ezügyben, mert valójában a leolvadt a kakiról a cukormáz..


Nyugi kérdező, nálam is ezernyolcas órabért ígértek a hirdetésbe, aztán jelentkezéskor tisztázódott, hogy az max majd próbaidő után, és akkor se minden napra.

Azóta is ezerötbe nyomom az őrködést.


Ez van , amint látok mást vagy jobbat, megyek odébb!

2023. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Lilluci27 ***** válasza:
87%
Akit erre lehet provokálni ott már gond van
2023. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!